8 листопада 1870 року, було освячено Маріїнський палац в Києві

8 листопада 1870 року, було урочисто освячено після ремонту будівлю Маріїнського палацу в Києві.
Палац було споруджено в 1750–1755 роках за зразком палацу, який проектував Бартоломео Растреллі для Олексія Розумовського, фаворита імператриці Єлизавети Петрівни. Під час відвідування Києва в 1744 році, Єлизавета сама обрала для нього місце.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ посилаючись на  Клуб Коренного Киевлянина.

Спорудженням палацу керував видатний російський зодчий І.Ф. Мічурін. Головний фасад Маріїнського палацу «дивиться» на Маріїнський парк, закладений 1874 році в пейзажному стилі. Алеї цього парку — звивисті, наче «вписані» в ландшафт. З протилежного боку палацу — Міський (Царський) Сад, закладений 1743 р. на основі старовинного Регулярного саду (заснованого ще Петром I). Його стиль — класичний регулярний: мережа прямих алей, що перехрещуються під прямим кутом.
Протягом своєї багаторічної історії палац неодноразово реконструювався. Найзначнішу реконструкцію було здійснено у 1868—1870 роках після великої пожежі, що знищила дерев’яний другий поверх і всі парадні приміщення. При відновленні палацу надбудували цегляний поверх, фасади наситили новими пластичними деталями, а інтер’єри переробили в формах класицизму з елементами бароко і ренесансу. Роботи проводились під керівництвом академіка архітектури К.Маєвського. Рік їхнього закінчення (1870) викарбуваний у картуші на фасаді, зверненому в парк.
До жовтневого перевороту палац був резиденцією царської родини. В період подорожі по Україні тут разом зі своїм почтом зупинялась імператриця Катерина II. У палаці жили також військовий губернатор, полководець М.Голенищев-Кутузов і герой Франко-російської війни 1812 року М.Раєвський.
Під час Першої світової війни з 1915 року в Палаці мешкала мати імператора Миколи II Марія Федорівна, яка керувала відправкою санітарних потягів та лікуванням поранених солдат. В палаці Марія Федорівна і дізналася про зречення Миколи II в 1917 році, після чого переїхала до Криму.
Палац дуже потерпав у період Другої Світової війни: бомба, що влучила в нього, зруйнувала центральну частину будівлі. У 1945—1949 роках палац відбудували під керівництвом українського архітектора П.Альошина, і з цього часу він став місцем урочистих прийомів.
У 1981 році, з нагоди приїзду до Києва Л.І. Брежнєвау Маріїнському палаці було побудовано ліфт, який підіймав з першого поверху на другий. Для цього будівельники були змушені зруйнувати кабінет Олександра ІІ. Вдруге ліфтом скористався папа Римський Іоан-Павло ІІ під час свого візиту до Києва.
У червні 2007 року розпочалася реконструкція палацу. Коли і чим вона закінчиться, наразі, не відомо…

Сфальсифікована перемога Порошенка призведе до Коліївщини

Про філософа Барну, ксенофобію та куму Порошенка

Про цинізм Порошенка, дружбу з Садовим та дзвінок до Гриценка