Агенти змін розробили проект нових правил розміщення вивісок в столиці

Агенти змін розробили правила розміщення вивісок на фасадах будинків у історичних районах Києва.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ХМАРОЧОС.

В чернетці правил описано дизайн, розміри та основні принципи розміщення вивісок, які дозволяється встановлювати в історичних районах Києва. Також, в додатку до правил вказано конкретні зони на фасадах (на прикладі вулиці Сагайдачного), де можна розміщувати вивіски.

Ось деякі з правил вказаних в документі:

– Рекомендується виготовляти вивіски з природних матеріалів: метал, дерево, камінь, скло, кераміка, бетон.
– Для внутрішньої та зовнішньої підсвітки вивісок використовується лише біле світло, краще тепле або нейтральне. Внутрішня підсвітка дозволяється лише у вивісках, виконаних у монохромних кольорах. У кольорових вивісках заборонено використовувати внутрішню підсвітку і дозволяється лише зовнішнє освітлення.
– Вивіски розміщуються не вище першого поверху та лише в межах власного приміщення. Вивіски розміщуються лише в межах зон, вказаних у додатку з зонами розміщення. Якщо приміщення не виходить на фасад, дозволяється розміщувати таблички та списки біля основного входу.

Агенти змін вже створили приклад розміщення вивісок для вулиці Сагайдачного. Також автори просять, при виникненні розбіжностей й недоліків у правилах, або зонах фасадів, повідомляти про це електронною поштою.

Додамо, що у квітні Київрада ухвалила новий «Порядок розміщення вивісок у місті Києві». Для розміщення вивісок в столиці відтепер не потрібні дозволи – правила набули повідомчого характеру. Проте, у документі є чіткі вимоги щодо зовнішнього вигляду вивісок.