Аварійних будинків в Києві набагато більше, ніж офіційно визнано

В Києві набагато більша кількість аварійних будинків, аніж це зазначено в офіційних документах.

Таку заяву озвучив в ефірі радіостанції «ГОЛОС СТОЛИЦІ» депутат Київради з  фракції «Об’єднання «Самопоміч», член комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Костянтин Богатов.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ЕЛЕКТОРАТ.

«У темі аварійних будинків є певна маніпуляція. На думку жителів, які регулярно звертаються до членів комісії, таких будинків набагато більше, ніж є в статистиці. Щоб визнати будинок аварійним, необхідно провести експертизу, а також провести певні дослідження. Ці роботи проводяться тільки під тиском мешканців. Саме тому я думаю, що аварійних будинків у нас набагато більше», – сказав депутат.

За словами Богатова, нині будинки старіють швидше, ніж місто встигає їх ремонтувати. Навіть незважаючи на те, що темп ремонтів з року в рік зростає.

«З одного боку, будинки старіють, з іншого – на їх ремонт виділяються гроші. Але їх виділяють не в тому обсязі, аби закрити питання. Гадаю, в перспективі проблему можна буде вирішити тільки через формування ОСББ та співфінансування з боку мешканців. Там тонка грань між дуже поганим будинком і тим, який буде визнаний аварійни. Тому влада всіляко впирається, аби не визнавати будинки аварійними», – підкреслив депутат.

На думку Костянтина Богатова, влада боїться погіршувати відповідну статистику. Оскільки внаслідок цього доведеться брати на себе певну відповідальність.