Безкоштовна правова допомога для мешканців Виноградара

Більшість помилково вважають, що діяльність громадських приймалень місцевих депутатів обмежується прийомом громадян, а також роботою із зверненнями та документацією. Можливо в окремих приймальнях саме так і відбувається, але, задля статусу відкритої для людей та ефективної, громадської приймальні — цього замало. Вона має бути  мультифункціональною, сучасною і орієнтованою на потреби громадян в першу чергу.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ЕЛЕКТОРАТ.

«Розпочинаючи свою діяльність на окрузі, близько трьох років тому, я в першу чергу, проаналізувала ситуацію, що склалась у ввіреному мені окрузі. Зокрема, звернула увагу на характер питань, з якими мешканці звертаються до моєї громадської приймальні. Значна частина їх, як виявилось,  носила юридичний характер», — зазначає депутат Київради з фракції «Солідарність» Наталія Маслова.

І справді, мабуть, не має людини, яка б жодного разу не стикалась в своєму житті із питаннями такого плану. Ми всі живемо  у правовому полі і, так чи інакше, на різних рівнях стикаємось із питаннями юридичного характеру, які самостійно, без допомоги кваліфікованого спеціаліста, не в змозі вирішити. Адже обізнаність пересічних громадян у  законах, які, до того ж, час від часу змінюються, мінімальна, а можливості отримати кваліфіковані роз’яснення в цій сфері, в  межах свого району, ще й на безоплатній основі, на жаль, не має. Принаймі, не було до того часу, поки цим не зацікавилась пані Наталія.

«Якщо є попит – буде і пропозиція!» — вирішила депутат. Тому й не дивно, що майже із початком роботи громадської приймальні, на її базі запрацювала і безкоштовна юридична консультація, яка й нині успішно функціонує.

«Вискоокваліфікований спеціаліст надає первинну консультацію та проводить юридично-правову роботу із будь-яких питань з мешканцями округу щотижня. Пенсійні питання, питання житлового характеру, суперечки із комунальними службами, сімейні правовідносини, роз’яснення судових рішень, надання пояснень щодо порядку звернення до суду тощо. Це лише невеликий перелік питань із якими сьогодні мешканці 80-го округу звертаються до моєї приймальні. Кількість людей, які звертаються в громадську приймальню за послугами юриста, росте з кожним місяцем. І справа не в рекламі або агітаційній діяльності. В цьому, як виявилось, потреби взагалі не було. Як каже народне українське прислів’я: «Добра справа сама себе хвалить», — зазначає депутат Наталія Маслова.

Люди, отримавши кваліфіковану юридичну допомогу, звісно, часто ділились зі своїми рідними та знайомими доброю новиною і інформація про юриста з примальні Наталії Маслової розповсюджувалась все більше.

«Якщо три роки тому кількість звернень була незначною, то тепер про можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію знає майже кожен мешканець Виноградаря, і не тільки! Адже непоодинокі випадки, коли до юриста звертаються і мешканці інших, навіть віддалених, районів Києва. Це надихає на подальшу роботу і доводить, що даний напрямок діяльності громадської приймальні вкрай необхідний. Тому, звісно, і надалі в моїй  громадській приймальні, що знаходиться за адресою пр-кт Правди, буд. 33, п. №1, чекають на громадян, які мають будь-які юридичні питання, щоб розглянути кожну ситуацію індивідуально, надати консультацію і допомогти у вирішенні», — підсумувала Наталія Маслова.