Біла Церква стала містом-партнером Проекту USAID

Нещодавно Агентством США з міжнародного развитку USAID  було проведено конкурсний відбір українських міст, які стануть партнерами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID).

З приводу отримання перемоги у конкурсному відборі міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Білу Церкву було обрано з поміж 33 міст! Ми станемо партнерами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Цей проект надасть нам підтримку щодо розробки довгострокових планів розвитку теплових мереж, включаючи оптимізацію та інтеграцію мереж централізованого теплопостачання, а також у створенні довгострокових програм інвестування в теплові мережі централізованого теплопостачання. Приємно зазначити, що ми відповідаємо всім необхідним критеріям відбору щодо довгострокового планування міста, енергетичного менеджменту та диверсифікації генерації теплової енергії в місті. Це означає, що ми рухаємось в правильному напрямку і нам довіряють. Я щиро дякую USAID Ukraine – USAID Україна за довіру і підтримку. І також дякую начальнику відділу енергоефективності міської ради Василю Морському за виявлену ініціативу і ретельну підготовку всіх необхідних документі та керівництву КП БМР «Білоцерківтепломережа» за співпрацю».

Конкурс на співпрацю з Проектом був відкритим, термін подання заявок тривав з 04 до 20 червня ц.р.  12 червня команда Проекту USAID провела інформаційну зустріч для тих муніципалітетів, які виявили зацікавленість до конкурсу. Під час зустрічі всі учасники мали змогу отримати відповіді на свої запитання.

У результаті 33 міста висловили своє бажання співпрацювати с Проектом USAID, надіславши відповідні заявки. Після ретельного процесу відбору спеціально створена комісія, до якої увійшли представники Проекту USAID, Мінрегіон, НКРЕКП, Держенергоефективності, НЕФКО, ТОВ «Арніка», обрала два міста, які будуть співпрацювати з Проектом. Це міста – Запоріжжя та Біла Церква!

Важливими факторами, які враховувалися комісією під час аналізу заявок, були повнота та якість наданих муніципалітетами відповідей, а загальні критерії включали наступні:

– Критерії щодо довгострокового планування міста:

– Схвалений довгостроковий або середньостроковий енергетичний план або програма (Муніципальний енергетичний план, ПДСЕР, ПДСЕРК або аналогічний документ).

– Розроблена та схвалена довгострокова програма чи інший документ щодо підвищення енергоефективності у будівлях (громадський і житловий сектор).

– Розроблений і схвалений план довгострокового розвитку міста або аналогічний документ.

– Критерії щодо енергетичного менеджменту в місті заявника:

– Наявність чи стан організації структури енергетичного менеджменту.

– Частка будівель (громадських і житлових), обладнаних приладами комерційного обліку тепла.

Критерії стану мережі ЦТ:

– Розроблена і схвалена схема теплопостачання міста.

– Проведення енергетичних аудитів систем централізованого теплопостачання.

– Попередній досвід проведення модернізації мереж ЦТ. Готовність інвестувати в розвиток систем ЦТ.

Критерії диверсифікації генерації ТЕ в місті:

– Поточне та/або потенційне використання альтернативних або відновлюваних джерел енергії для виробництва тепла.

– Поточна і прогнозована структура (на основі міського енергетичного плану чи аналогічного документа) централізованого теплопостачання (ранжування).

Співпраця Проекту USAID з обраними містами-партнерами розпочнеться найближчим часом та триватиме до 31 березня 2019 року.

За матеріалами: http://www.merp.org.ua/index.php?lang=uk.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району