Депутати Київради виступили проти звільнення забудовників від сплати пайової участи

28 листопада 2017 року під час пленарного засідання Київської міської ради розглядали питання звернення до Верховної Ради України щодо скасування пайової участи у розвитку інфраструктури населеного пункту. З цією ініціятивою виступив депутат від “БПП-Солідарність” Олександр Пабат. Націоналісти виступили категорично проти цього.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ.

Як відомо, пайова участь ‒ це одноразовий платіж компанії-забудовника у бюджет, розмір якого залежить від балансової вартости будівництва. У пояснювальній записці до проєкту рішення представник провладної більшости наголосив, що пайова участь, яку сплачують забудовники, хоч і наповнює б’юджет столиці, але начебто це звільняє забудовників від виконання соціяльних зобов’язань ‒ будівництва дитячих садочків, покращення інфраструктури тощо.

Фракція “Свободи” виступила категорично проти цієї ініціятиви, обґрунтовуючи це тим, що скасування пайової участи не припинить корупційну складову, проте залишить б’юджет столиці без значних надходжень.

“У разі ухвалення парламентом рішення про скасування пайової участи Київ та инші міста можуть недоотримати величезні суми. Наприклад, поточного року столичний б’юджет має отримати 300 мільйонів гривень, які можна направити на будівництво нових дитсадків, ремонт доріг, соцвиплати тощо. Цей проєкт рішення є абсурдним. Влада повинна змушувати забудовників, окрім квадратних метрів, розбудовувати соціяльну інфраструктуру”, ‒ заявив під час пленарного засідання депутат Київради Михайло Буділов.

Депутат-свободівець Святослав Кутняк додав: “Це неправда, що квартири стануть дешевшими, якщо скасувати пайову участь. Корупційна складова не в цьому, а в тих, хто розподіляє ці кошти”.

Прес-служба Київської міської організації ВО “Свобода”