Держпродспоживслужба перевіряє товари, що реалізуються у столиці

За результатами роботи відділу ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві та на виконання технічного завдання для проведення лабораторних досліджень на встановлення якісних показників товарів вимогам Технічних регламентів при проведенні планових заходів державного нагляду (контролю) відібрано 404 одиниці зразків продукції (швейні та трикотажні товари дитячого асортименту, іграшки, освітлювальна апаратура, лампи побутового використання, світильники, мийні засоби, телефонні апарати, електричне та електронне обладнання) для здійснення досліджень в умовах лабораторій.
Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби у м. Києві.

За отриманими результатами протоколів випробувань ДП «Укрметртестстандарт»  – встановлено невідповідність 89 відібраних зразків вимогам Технічних регламентів на той чи інший вид продукції, з яких: 29 – дитячого одягу, 18 – іграшок, 12 – освітлювальної апаратури; 16 – мийних засобів; 3 -телефонні апарати; 11 – електричного та електронного обладнання.

Відібрані зразки продукції мали:

  • неналежне маркування в частині відсутності національного знаку відповідності виробника або імпортера або його нанесення нечітким, нерозбірливим і змивним шрифтом;
  • відсутність інструкції з експлуатації українською мовою щодо безпечності та «Попередження про можливу небезпеку» і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких груп товарів.
Деякі зразки електрообладнання разом з його складовими частинами виготовлено таким чином, що не забезпечується можливість його безпечного та належного складання і приєднання та не надає можливості гарантії захисту від небезпек.

Також на зразках іграшок виявлено невідповідність в частині безпеки: погана фіксація і кріплення деталей, з якої складається безпосередньо іграшка та нестійкість механічної міцності до навантажень, що може спричинити її руйнування або деформацію і створює високий ризик заподіяння тілесних ушкоджень.

На м’яких іграшках дрібні пластмасові частини перевищують встановлені вимоги, що при поганому кріпленні і потраплянні до ротової чи носової порожнин дитини можуть становити ризик удушення від перекриття повітряного потоку внаслідок порушення прохідності дихального шляху.

Стосовно дитячого одягу та дитячих іграшок встановлено порушення по сировинному складу, а саме:

  • в складі виробу відсутні фактичні складові, які заявлені на маркуванні (на етикетці заявлено 50% бавовни, а по факту у виробі відсутня дана складова взагалі);
  • можливість виникнення алергічних реакцій в результаті перевищення хімічних та алергічних ароматичних речовин, які входять до складу іграшок.
Щодо відібраних зразків мобільних телефонів, а також електричного та електронного обладнання, зафіксовано:
  • відсутність декларації у постачальників про відповідність та технічної документації на радіообладнання.
  • порушення вимог безпеки низьковольтного обладнання, відсутня інформація щодо граничної напруги;
  • забезпечення електромагнітної сумісності з урахуванням технічного регламенту щодо електромагнітної сумісності;
  • ефективного використання радіочастотного ресурсу.
За результатами досліджень Головним управлінням розроблені рішення про заборону надання даної продукції на ринку та рішення про приведення продукції у відповідність із встановленими Технічними регламентами вимогами.