Дії зловмисників, які через інтернет незаконно збували стероїди, кваліфіковано як організоване злочинне угрупування

Київською місцевою прокуратурою №7 оголошено підозру у вчиненні злочинів у складі організованої злочинної групи 4 особам, які через мережу Інтернет здійснювали масовий продаж забороненого в обігу сильнодіючого лікарського засобу метандієнону.

Як повідомлялося, злочинне угрупування було викрито завдяки спільним зусиллям місцевої прокуратури, СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві за матеріалами відділу протидії злочинам у сфері електронної комерції Департаменту кіберполіції Національної поліції України та ГУ БКОЗ СБ України, передає сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ.

З метою отримання нелегального прибутку, члени ОЗГ створили кілька Інтернет-магазинів, через які пропонували клієнтам придбати лікарський засіб (метандієнон), який відноситься до групи анаболічних стероїдів та заборонений для продажу в Україні.

Спілкування з потенційними клієнтами здійснювалось через спеціально створений кол-центр, а усі кошти, які отримували злочинці, надходили на платіжні картки, оформлені на підконтрольних організаторам злочинної схеми осіб.

В межах кримінального провадження правоохоронці провели 16 обшуків, у ході яких вилучили понад 4,6 тисячі бластерів сильнодіючих лікарських засобів, мобільні телефони, сім-карти, банківські платіжні картки, понад 70 тис. доларів США, зброю (автомат Калашникова, 2 пристрої для відстрілу гумових куль) без відповідних дозвільних документів та більше 200 набоїв до неї.

За результатом розслідування дії 4 учасників злочинного угруповання кваліфіковані за ч.4 ст.321 КК України. Організатору незаконного бізнесу, який на даний час перебуває у державному розшуку, а також фасувальнику додатково інкриміновано ч.2 ст.15 ч.2 ст.201 КК України, а саме незаконне переміщення через митний кордон України сильнодіючих речовин (контрабанда).

Згідно закону, вказані протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури міста Києва