Для покращення електропостачання в Києві збудують дві сучасні електропідстанції

Згідно з затвердженою НЕК «Укренерго» схемою розвитку електричних мереж 35-110 кВ й вище протягом 2017-2031 рр., у м. Києві протягом двох років буде збудовано дві електричні підстанції – «Аркада» і «Славутич» загальною проектною потужністю 252 МВА.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyivenergo.

Будівництво підстанції «Аркада» 110 кВ в мікрорайоні Осокорки було  розпочато в минулому році й до кінця 2018р. заплановане її введення в експлуатацію.

Підстанцію «Славутич» почнуть будувати в 2019 р.

Завдяки двом новим підстанціям стабільним та надійним електропостачанням буде забезпечено не лише мешканців раніше збудованих багатоповерхівок, але й близько 30 тис. майбутніх власників житла нових мікрорайонів.

Гостра потреба Києва у будівництві нових електричних потужностей зумовлена стрімким зростанням попиту на електроенергію в районах нової забудови, зокрема Дарниці. Щороку попит на електроенергію в столиці зростає в середньому на 4-5%. Через будівництво нових мікрорайонів збільшується навантаження на енергооб’єкти та виникає дефіцит потужності. Як приклад, через перенавантаження трансформаторів підстанції «Осокорки» 110 кВ, збудованої на початку 2000-х років, протягом 2017 р. сталося більше 40 аварійних відключень електроенергії у Дарницькому районі. Подальше підключення нових споживачів до потужностей цієї підстанції обмежене.
Під час будівництва підстанцій «Аркада» і «Славутич» буде модернізовано й існуючу інфраструктуру електропостачання Лівого берега. Зокрема, буде реконструйовано транзит 110 кВ ТЕЦ-5 – підстанція «Харківська» і перехід повітряних ліній 110 кВ через р. Дніпро (нарощування і підсилення двох опор, заміна проводів), замінено старі опори ліній електропередач 110 кВ на Лівому і Правому березі, які були збудовані більш ніж 50 років тому. Також буде збудовано  ліній електропередач 110 кВ «ТЕЦ-5 – «Аркада» та відгалуження від ліній 110 кВ «ТЕЦ-5 – «Аркада» на підстанцію «Славутич».

«Розвиток Києва як європейського мегаполісу вимагає створення сучасної системи інженерних комунікацій, в тому числі й електромереж. За останні шість років зусиллями КИЇВЕНЕРГО збудовано та модернізовано 20 електричних підстанцій у столиці. Деякі з них за рівнем технічного оснащення не мають аналогів в Україні. Крім того, за програмою модернізації ТОП-100, яка передбачає повну заміну застарілих електромереж, за останні чотири роки перекладено 541 лінію 0,4 кВ протяжністю  близько 65 км. Будівництво двох нових електропідстанцій з модернізацією та заміною існуючої інженерної інфраструктури дозволить суттєво покращити якість та надійність електропостачання столичного Лівобережжя та збільшити потужності для задоволення зростаючого попиту Києва на електроенергію», – зазначив генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр ФОМЕНКО