Для юних динамівців провели екскурсію у світ музики

Ні футболом єдиним! Під таким гаслом пройшов наступний після вдалого ігрового дня вихідний для вихованців ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт ФК ДИНАМО КИЇВ.

Зо два десятки хлопців у віці від 12 до 15 років в неділю відвідали з екскурсією в одне із найзнаковіших музичних місць столиці України – магазин Світ музичних інструментів «Тік-Так», дізнавшись багато для себе нового і пізнавального.

Футбол, навчання, дозвілля, хобі… Життя сучасного спортсмена насичене і різноманітне, чим більше він знає і вміє, чим більш широким кругозором володіє, тим більш успішний у своїй справі. Не дарма великий Валерій Лобановський практикував відвідування гравцями найкращих театрів тих міст, на матчі в які відправлялося «Динамо». Півтори години, проведені юними динамівцями в світі музики і музичних інструментів, пролетіли немов одна мить, втім, про все по порядку…

Кілька років тому між «Динамо» та «Тік-Так» склалися партнерські відносини, які втілилися в придбання клубом спеціальної техніки для озвучування футбольних матчів та інших заходів. Колектив магазину «підсів» на футбол, а сполучною ланкою між організаціями став співробітник відділу зв’язку ФК «Динамо» Ігор Пастухов, за сумісництвом ініціатор проекту «Ретро рулить!» та творець міні-виставки музичної апаратури минулих років, розміщеної в одному з павільйонів магазину.

Власне, з цього і почалася екскурсія. Перший відтворювач мелодій «музична шкатулка», патифон, бобиний і касетний магнітофони… Колекція платівок, найстаршій із яких вже понад ста років… Юні екскурсанти не без подиву дізналися, що весь їх вміст можна нині записати на флешку розміром з ніготь. Розповів історію створення культової пісні «Динамо! Динамо» і поставив перший її запис у виконанні групи «Дисплей» зразка 1987 року.

Далі естафету підхопив керівник магазину Сергій Степковецький, який об’єднав у собі талант менеджера і музиканта. Переходячи із зали в залу Сергій ознайомлював хлопців з історією створення різних музичних інструментів, граючи на них популярні мелодії. Рояль, піаніно, флейта, трамбон, скрипка, гітара, і навіть губна гармошка. Кульмінацією екскурсії стала демонстрація гри на барабанній установці, де кожен із футболістів міг взяти палички в руки, відчувши себе на кілька хвилин популярним виконавцем.

«Враження позитивні, так би мовити, «розрядили обстановку», – поділився емоціями Костянтин Вівчаренко, капітан команди «Динамо» U-16. – Музика і спорт – абсолютно різні речі, але є у них і багато спільного. Перед матчами ми часто слухаємо запальні композиції, заряджаємося емоціями. Мені особисто подобається хіп-хоп. Сьогодні ж отримали море задоволення, побули разом з командою, навіть уперше в житті сів за музичний інструмент. Як виявилося, і на барабані грати – ціла наука. До всього в житті потрібно підходити серйозно і відповідально».

Також барабани найбільше сподобалися 12-річному Євгену Микитюку: «Ми грали на них всією командою, повторюючи мелодії за нашим ведучим Сергієм. Отримали задоволення! Мені особисто подобається рок, слухаю групу «Баста». Її треки, особливо «Моя гра», мотивують перед виходом на поле. Музика, це теж дуже цікаво, якщо буде можливість, обов’язково ще сюди сходжу, адже щоб почути як звучать всі інструменти напевно потрібен не один день.

Для магазину «Тік-Так» екскурсії давно стали звичайною справою, але футбольна команда в повному складі у них вперше. Візит для вихованців ДЮФШ і море позитивних емоцій стали подарунком закладу до 90-річчя ФК «Динамо». «Ми самі, співробітники магазину, як фанати «Динамо» вирішили зробити подарунок дітям з дитячого школи, – розповідає Сергій Степковецький. – Вони змогли дізнатися для себе багато нового, розширити кругозір. Це ексклюзивна екскурсія, аналогів якої немає в Україні. У житті є багато цікавих аспектів, на гру в футбол впливає не тільки твоя спортивна підготовка, а й натхнення, свобода свідомості. Музика дуже тісно пов’язана з логікою і мисленням, особливо гра на фортепіано, барабані, гітарі, тут задіяні практично всі ділянки головного мозку. Ці хлопці вже багато чого досягли в своєму житті, в занятті футболом. Мені ж було приємно побачити в їхніх очах інтерес до нових знань. Був зворотний зв’язок, чим далі тривала екскурсія, тим більше вони поринали і чарівний світ музики. Ми й самі отримали від спілкування з хлопцями море позитиву, якщо у футболістів буде вільний час, радо запрошуємо до нас у гості».