Геннадій Пліс: «Пайова участь – можливість міста взяти кредит для покриття ліквідності»

Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс обережно ставиться до питання відміни пайової участі. На його думку, для столиці пайова участь також додаткова можливість взяти кредит – якщо місто отримало від пайової участі 500 мільйонів, то при необхідності може отримати ще 2 млрд грн кредиту.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт КМДА.

«За рахунок надходжень від пайової участі формується фонд розвитку міста. А ці показники безпосередньо впливають на наше кредитне плече. Тобто кредит, який ми можемо отримати ззовні, може складати 400% від фонду розвитку, який формується за рахунок власних надходжень. Таким чином, не буде 500 мільйонів гривень надходжень від пайової – і ми автоматично позбавляємося можливості при потребі брати 2 мільярди кредиту, який може бути необхідний для покриття ліквідності», – пояснив перший заступник голови КМДА.

Що стосується ліквідації пайової участі взагалі, зауважив Геннадій Пліс, це рішення передчасне.

«Звичайно, це наша мета. Але вона не може бути реалізована зараз, оскільки заміною пайовій участі має бути наша самостійна підготовка за рахунок власних ресурсів землі, підведення всіх інженерних мереж, і лише потім – продаж земельної ділянки із підведеними мережами. На жаль, такого фінансового ресурсу, який би дозволив нам це робити, немає», – розповів Геннадій Пліс.

Окрім того, столична влада має більш пріоритетні витрати, наприклад, на мости та дороги, які суттєво зношені. Тому на даному етапі це єдиний «запобіжник», який дозволяє хоч якось розвиватися.

«Уявіть собі: я маю ділянку і хочу на ній щось побудувати. На практиці я змушений буду будувати безоплатно, а так у мене є хоч якась мотивація, адже все побудоване мною буде хоча б частково зараховане в сплату пайової», – пояснив перший заступник голови КМДА.

Ще одним нововведенням є те, що при прийнятті мереж у рахунок пайової участі – тобто у рахунок бюджетного платежу – перевіряється вартість того, що передається місту.

«Ми перевіряємо, чи відповідає вартість мереж задекларованій, і майже у всіх випадках вона завищена. Завдяки процедурі перевірки ми вже зекономили для бюджету 200 мільйонів гривень», – наголосив Геннадій Пліс.