Генпрокуратура побореться зі слідчим комітетом РФ

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом сприяння Слідчим комітетом Російської Федерації терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР» шляхом притягнення завідомо невинних громадян України до кримінальної відповідальності та жорстокого поводження з ними.

Під час розслідування встановлено, що у травні-червні 2014 року в структурі центрального апарату Слідчого комітету Російської Федерації (далі – СК РФ) створено управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни.

Метою діяльності цього управління, як вбачається з офіційного сайту установи, є притягнення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито вчинені ними злочини стосовно мирних громадян.

Тобто створення у структурі СК РФ вказаного управління, а також порушення ними кримінальних справ відносно українських військових направлено на сприяння терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР» у їх злочинній діяльності.

Генеральною прокуратурою України отримано дані про незаконне притягнення СК РФ до кримінальної відповідальності українських військовослужбовців за нібито вчинені злочини на території Донецької та Луганської областей.

Завдяки плідній співпраці між Генеральним штабом Збройних Сил України та Генеральною прокуратурою України наразі вже здобуті беззаперечні докази безпідставності висунутих звинувачень дев’ятьом діючим та колишнім командирам бригад Збройних Сил України, більшість з яких взагалі не перебувала в зоні проведення АТО в інкримінований їм період.

У зв’язку з цим слідчим Управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України прийнято процесуальне рішення про закриття кримінального провадження стосовно цих військовослужбовців.

Зазначене рішення в чергове підтверджує безглуздість звинувачень СК РФ та є доказом незаконного притягнення громадян України до кримінальної відповідальності, що становить склад злочину, передбачений ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України