Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря увійшов до складу Виконавчого комітету «Парламентаріїв за глобальні дії»

Голову Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, керівника Національної групи «Парламентарії за глобальні дії» (PGA) Григорія Немирю обрано членом Виконавчого комітету «Парламентаріїв за Глобальні дії» (Parliamentarians for Global Action Executive Committee).

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт ВРУ.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Міжнародної ради “Парламентаріїв за глобальні дії” (PGA International Council).

27-29 листопада Григорій Немиря бере участь у 39-му щорічному форумі транснаціональної мережі членів парламентів «Парламентарії за глобальні дії» , який проходить у місті Мілан (Італія).

Парламентарії за глобальні дії (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (з понад 142 країн), які опікуються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентаріїв за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду (МКС) і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний кримінальний суд володітиме юрисдикцією з притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або щодо громадянина цієї держави.

«Парламентарії за глобальні дії» працюють під політичним керівництвом Виконавчого комітету та Міжнародної ради. Виконавчий комітет зустрічається двічі на рік, щоб ухвалити рішення щодо майбутньої програмної діяльності «Парламентаріїв за глобальні дії».

Засідання Міжнародної ради відбуваються один раз на рік під час щорічного форуму для перегляду програмної діяльності та для обрання членів Комітету та Ради. Рада представляє усі регіони світу та кожну країну, парламентарії якої входять до PGA. Всі члени Комітету та Ради обираються на два роки та максимум на два терміни.

З більш детальною інформацією щодо діяльності організації можна ознайомитися на офіційному сайті http://www.pgaction.org/