Головуюча суду присяжних у справі поліцейського Сергія Олійника заявила самовідвід

Головуюча суддя у складі суду присяжних, який розглядає обвинувальний акт відносно співробітника Управління патрульної поліції в м.Києві Сергія Олійника, взяла самовідвід.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ.

Про таке рішення Олена Первушина повідомила у ході судового засідання 30 січня 2018 року.

Перед цим суд присяжних отримав заяву адвоката Олексія Шевчука про те, що він вступає у справу і захищатиме інтереси С. Олійника. Договір між адвокатом та С. Олійником укладено 24 листопада 2017 року.

Разом з тим, вказаний адвокат одночасно представляє інтереси самої судді О. Первушиної в іншій справі, у зв’язку з чим у даному судовому процесі у судді виник конфлікт інтересів.

Для того, щоб виключити сумніви у неупередженості і особистій зацікавленості судді у результаті розгляду справи головуюча суддя Олена Первушина заявила про самовідвід.

Суд присяжних її заяву задовольнив. Вказана ухвала оскарженню не підлягає.

Нового головуючого суддю, який увійде до складу суду присяжних, визначить система автоматичного розподілу справ.

На даний час дата наступного засідання не призначена. Судові засідання, які були раніше призначені у лютому, не відбудуться.

Нагадаємо, 7 лютого 2016 року у Києві співробітник Управління патрульної поліції в м. Києві Сергій Олійник під час переслідування автомобіля БМВ смертельно поранив з табельної зброї 17-річного пасажира цієї автівки.

Дії поліцейського слідство кваліфікувало як перевищення владних повноважень, умисне вбивство та замах на умисне вбивство при обтяжуючих обставинах.

23 листопада 2017 року Голосіївський районний суд м. Києва обрав склад суду присяжних, який розглядатиме обвинувальний акт відносно Сергія Олійника.

Прокурор  16 січня 2018 року у судовому засіданні зачитав обвинувальний акт.

 Прес-служба прокуратури міста Києва