КМДА судитиметься із забудовником, який незаконно звів бізнес-центр на Подолі

Депутати Київради підтримали проект рішення столичної «Самопомочі» про  звернення до суду з позовом про скасування права власності на незаконно побудований бізнес-центр на Подолі, аби визнати його об’єктом самочинного будівництва та ініціювати його знесення.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyiv.samopomich.ua.

В цілому «за» документ «Про врегулювання питання використання земельної ділянки площею 0,1668 га на вул. Оболонській 29 у Подільському районі Києва», автором якого є депутат «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Башлаков, проголосувало 91 депутат.

Протягом 2016 року під виглядом реконструкції на вул. Оболонська, 29 в Києві відбувалося резонансне будівництво: без відповідних дозвільних документів на території, яка офіційно належить киянам, виріс 6-поверховий бізнес-центр, площею 4 тис кв. м. Місцеві мешканці, які проживають за лічені метри від об’єкта, неодноразово зверталися до місцевої влади та поліції, аби вплинути на ситуацію. Втім, їх аргументи чиновники та правоохоронці, на жаль, не почули. Більше того, забудовник ПП «ЮК ПВП-2» дозволив собі погрожувати окремим активістам і направляти в поліцію проти них заяви-звинувачення.

Зважаючи на кричущі порушення чинного законодавства, Сергій Башлаков ініціював робочу групу, яка вивчила юридичні тонкощі будівництва на Оболонській 29 і визнала низку порушень. Після цього депутат підготував проект рішення, яким запропонував зобов’язати КМДА звернутися до суду з позовом на забудовника, аби скасувати право власності на незаконно побудований бізнес-центр і визнати його об’єктом самочинного будівництва. Останньою вимогою, передбаченою позовом є приведення ділянки на вул. Оболонська 29  до попереднього стану, шляхом знесення бізнес-центру.

«Ми ініціюємо скасування права власності на цю будівлю, а також закликаємо вжити всіх заходів щодо визнання торгового центру – самочинним будівництвом. Після цього КМДА зможе звернутися до суду, аби вжити усіх організаційно-правових заходів щодо приведення ділянки у її першопочатковий стан», – прокоментував ситуацію Сергій Башлаков, коментуючи необхідність прийняття рішення.

Додамо, в Прокуратурі міста Києва вже відкрите кримінальне провадження проти забудовника стосовно факту незаконного будівництва невстановленими особами на самовільно занятій земельній ділянці.