Куди піти у серпні: 13 неймовірних виставок у Києві

Серпень у Києві буде щедрим на вражаючі експозиції!Фотовиставки, художні виставки, соціальні виставки, історичні виставки, навіть «тролейбусні» виставки! Весь місяць – суцільний вернісаж!

В останні тижні літа ви не будете ламати голову, де цікаво провести час. Просто дивіться підбірку від «Вечірнього Києва» та обирайте серед 13 найкращих подій собі до вподоби!


Там де чудиська живуть

Команда «Арт Подолу» запрошує вас на відкриття мистецької декади, яка розпочнеться виставкою Лєни Враль і діджей-сетами DJ Mishukov та Albert Tsukrenko. Ця виставка – серія графічних робіт, наповнених спогляданням, мріями, примарним уявним світом художниці. Роботи виконані у техніці лінориту і шовкографії.

Де: вулиця Верхній Вал, 42д; арт-простір «Барбакан»

Коли: 3 – 24 серпня, з 19:00 до 22:00

Вхід вільний


Pinhole trolleybas. Тролейбус-фотоапарат

У Києві представлять історію створення гігантського тролейбуса-фотоапарата. Ви зможете поспостерігати таїнство народження фотографії всередині транспорту, побачити фотографії та негативи, зроблені тролейбусом, поспілкуватися з учасниками проекту, а також дізнатися, як перетворити будь-що, в тому числі тролейбус, на фотоапарат.

Де: вулиця Костянтинівська, 72; художня галерея «Pavlovka ArtGallery»

Коли: 10 – 16 серпня; в день відкриття з 19:00, далі з 12:00 до 20:00

Ціну уточнюйте


Змінені стани. Фотовиставка Тані Фішман

Чотири роки тому Таня вперше зробила фото на iPhone 6 і досі знімає речі та події навколо саме такими, якими вони розкриваються в конкретний момент. Не любить і ніколи не робить постановки, але шанує деталі. Серія «Altered states» — про буденні предмети й ситуації, в яких одна маленька, не завжди помітна, деталь змінює загальну картину.

Де: вулиця Дегтярівська, 5; арт-простір «Студії Лавра»

Коли: 2 – 16 серпня; в день відкриття з 19:00, далі з 12:00 до 21:00

Вхід вільний


Персональна фотовиставка Євгенії Фуллен «Колесо Сансари»

У серії фотографій фотохудожниця зібрала людей, внутрішньою силою і наполегливістю яких вона захоплюється, тих хто вплинув на її шлях і творчий розвиток. Шлях у мистецтво фотографії у Євгенії почався 7 років тому, а це третина життя надзвичайно талановитої українки. Фотохудожниця створює не просто красиві фотографії, кожним своїм знімком вона повертає нас в казку, про яку ми мріяли в дитинстві. У кожного кадру є своя історія, як і у зображеного героя.

Де: вулиця Саксаганського, 59Б;  Spivakovska Art:ego Culture Center

Коли: 13 – 20 серпня, в день відкриття з 19:30, далі з 11:00 до 19:00

Вхід вільний


НеЗВИЧАЙНІ / Соціальний проект – фотовиставка

Соціальний фотопроект «неЗВИЧАЙНІ» розповідає про життєві історії чотирьох молодих людей, які не дивлячись на важкі випробування не втратили силу духу, продовжують жити активним життям і прагнуть до втілення своїх мрій.

Де: вестибюль станції метро «Золоті Ворота»

Коли: 29 серпня – 27 вересня, відкриття о 16:00

Вхід вільний


«31 липня». Олександр Янович

Автор впевнено може називати себе молодим художником, адже це його 4 персональна виставка. До підбірки робіт увійшли портрети, пейзажі та анімалістка. Є й картини, що можна назвати абстрактними, проте, прочитавши їхні назви, знаходиш у абстрактних композиціях і небо, і землю, і танцівницю, що кружляє в танку; вже відрізняєш скелю, яка поросла кущами, від підборіддя, що поросло бородою.

Де: вулиця Пушкінська, 21А; Центр сучасного мистецтва «Білий Світ»

Коли: 31 липня – 19 серпня з 11:00 до 19:00

Вхід вільний


Персональна виставка Семена Щербини «Ландшафт. Україна»

Зараз автор працює в жанрі абстрактного живопису, зображує світ, прислуховуючись до своїх почуттів та емоцій. Семен Щербина використовує фарби, форми, лінії і текстури, які важко уявити окремо, проте на полотнах вони оживають і створюють гармонійні поєднання. Роботи ґрунтовно модифіковані підсвідомістю і фантазією художника, але при цьому дають змогу кожному глядачеві сприйняти намальоване по-різному. Картини автора динамічні та неоднозначні.

Де: вулиця Звіринецька, 47; Lera Litvinova Gallery

Коли: 2 – 15 серпня; в день відкриття з 18:00, далі з 11:00 до 20:00

Вхід вільний


Очима ближніх і дальніх сусідів: Україна в графіці 17–19 ст.

Виставка представить маловідомі зображення українських краєвидів, міст, історичних пам’яток та власне українців. Тут можна буде побачити гравюри, літографії, акварелі та стародруки. Вони є цінним джерелом інформації про те, як раніше іноземці уявляли Україну та її жителів, та як ділилися своїми враженнями про Україну її гості до епохи Інтернету, гаджетів і соцмереж.

Де: вул. Володимирська 2; Національний Музей Історії України

Коли: 2 – 14 серпня; в день відкриття з 16:00, далі з 10:00 до 18:00

Вартість: вхід на відкриття виставки вільний за попередньою реєстрацією, в інші дні квиток 50 грн.


Персональна виставка живопису Рибалко Марини

Неземна краса – те, що привертає увагу Марини і дає їй натхнення. Моделі ніби зійшли з інших планет і потрапили відразу на полотна до художниці. Рибалко в своїх роботах продемонструє сучасні і несподівані художні ідеї, нові образи мало відомих для всіх осіб. Всі картини виконані у пізнаваному стилі художниці. Спокійні, м’які, не контрастні, з великий смисловим навантаженням.

Де: вулиця Саксаганського, 59Б;  Spivakovska Art:ego Culture Center

Коли: 4 – 12 серпня; в день відкриття з 19:00, далі з 11:00 до 19:00

Вхід вільний


МЕТАМОРФОЗИ. Евгеній Шаповалов

Відштовхуючись від класичного живопису, автор реалізує у своїх творах емоційне переживання естетики жіночого тіла та квіткового цвіту, яке межує з античними уявленнями про золотий перетин.

Де: вулиця Старонаводницька, 31; Zavalnyi Art Center

Коли: 4 – 29 серпня; відкриття о 17:00

Вхід вільний


Тонка справа або Not allowed

Роботи фотохудожниці Ольги Грінблат переважно належать до її улюблених жанрів – пейзажних та жанрових. Більшість фото авторка зробила у Об’єднаних Арабських Еміратах, а також у інших куточках світу – США, Тайланд, Малайзія та інші.

Де: вул. Московська, 40б; Музей української діаспори

Коли: 2 серпня – 5 вересня з 10:00 до 18:00

Вартість: в день відкриття вхід вільний, квитки з 3 серпня – 25 грн


Художня виставка «Interlunium»

В усі часи місяць надихав митців. З давнини він вважався символом відродження та циклічності. Його містичність та ілюзорність манить до себе,так само як і жіноча краса. Виставка «Interlunium» (молодий місяць) від художньої студії «Дюрер» надасть вам можливість поринути в царину чарівного та ірраціонального, епоху лицарства, любові та подвигів.

Де: провулок Тараса Шевченка, 5; літературний клуб «Пломінь»

Коли: 11 – 25 серпня в день відкриття з 19:30, далі з 11:00 до 19:00

Вхід вільний

vechirniykiev.com.ua