Кияни винні за квартплату більше півмільярда гривень

Киян, що заборгували за житлово-комунальні послуги, закликали скористуватися нагодою й погасити заборгованість у розстрочку протягом 24 місяців.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт Вечірній Київ.

Як повідомила заступник генерального директора столичного Центру комунального сервісу Валентина Дубовик, з 857 тисяч власників квартир у будинках комунального сектору, 217 тисяч мають заборгованість за послуги на загальну суму 568 мільйонів гривень.

Ми наголошуємо, що розібратися з боргами киянам вигідніше на досудовому етапі, – каже Валентина Дубовик. – Тому, що стягнення через суд боргу накладає  на киян не тільки судові витрати, але й ще сплату мінімум 30 відсотків штрафних санкцій від суми заборгованості. Оформити розстрочку платежу значно простіше. Слід просто написати заяву про реструктуризацію боргу у своїй точці ЦКС поблизу від вашого дому. Виплачувати борг можна будь якими частинами протягом зручного вам терміну, максимум – 24 місяці. Але при цьому треба регулярно сплачувати й поточні платежі за комуналку.

ЦКС веде й роботу з боржниками через суд. Багато прикладів, коли люди потрапляють під суд, то одразу знаходять кошти  на погашення боргів.

Але ЦКС не приховує, що після отримання рішення суду про примусове стягнення боргу, вимушене звертатися до послуг  приватних колекторських компаній для виконання рішення суду. На сьогодні боржники вже оформили розстрочку виплат  боргів на суму понад 106 мільйонів гривень.

Щоб укласти договір і помалу виплачувати борг, треба крім заяви мати при собі такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, документ про право власності на помешкання.