Київ проситиме Кабмін затвердити порядок безоплатної передачі земельних ділянок ОСББ

На пленарному засіданні Київської міської ради 28 листопада вирішено звернутися до Кабінету Міністрів України, аби той затвердив порядок про безоплатну передачу земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kievtv.

Підставою для рішення стала місцева ініціатива щодо звільнення житлово-будівельних кооперативів, житлових кооперативів та ОСББ від сплати земельного податку в Києві.

У 2015 році Верховна Рада України ухвалила закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Документом передбачалась можливість безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир, у їх власність або постійне користування.

Протягом 6 місяців з дня набрання законом чинності, Кабмін мав прийняти постанову, що врегульовує порядок такої процедури. Проте на сьогодні відповідна постанова досі не прийнята. Ухвалення відповідного порядку має зменшити стурбованість киян та сприяти реалізації співвласниками багатоквартирних будинків своїх прав.