Київ відзначить День пам’яті та примирення

Відповідно до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та Указу Президента України від 26 березня 2018 року № 85/2018 «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» у Києві відбудеться низка заходів.

Згідно з планом, затвердженим Київським міським головою, 8 травня із 12.00 до 18.00 на території Співочого поля Печерського ландшафтного парку відбудеться культурно-мистецький проект «Рокам ніколи пам’яті не стерти», а з 12.00 до 13.00 у Музеї окупації ‒ кінолекторій «Битва за Дніпро і визволення Києва».

9 травня розпочнеться з урочистої церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата у парку Вічної Слави, а з 11:00 до 17:00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні триватимуть урочистості «Пам’ятаємо – Перемагаємо!» включно з концертом Київського академічного муніципального духового оркестру «Україна – священна земля», поминальним реквіємом «Пам’ять», молебнем за мир в Україні, церемонією покладання гірлянд Військової Слави до скульптурної композиції «Форсування Дніпра» та концертно-тематичною програмою «Перемога, свята перемога!».

Упродовж травня у центральних бібліотеках столиці проводитимуться акції вшанування ветеранів, вечори пам’яті, виставки-спогади, дискусії-роздуми. Зокрема, у кінотеатрах «Флоренція», «Факел», «Промінь», «Ленінград», «Старт», «Ліра», «ім. Тараса Шевченка» можна буде переглянути документальні фільми про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні та тематичні художні фільми «Немає невідомих героїв», «Дніпровська балада».

У Державному архіві м. Києва працюватиме виставка архівних документів.

Окрім цього, у столичних навчальних закладах та установах освіти проводитимуться просвітницькі, творчі й мистецькі заходи, конференції, «круглі столи», години та марші пам’яті, книжкові експозиції, виставки малюнків, кінопокази.

Заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні триватимуть у всіх районах Києва.

ДЕПАРТАМЕНТ СУСПІЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ