Київ закликав Верховну Раду України забезпечити столицю освітньою субвенцією у повному обсязі

Київська міська рада 84-ма голосами ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради України з проханням переглянути розмір субвенції в галузі освіти для Києва на наступний рік. Зменшення державного фінансування може призвести до скорочення заробітних плат та невиплати надбавок освітянам, а також стати причиною зриву імплементації нового закону «Про освіту». Про це повідомила депутат міської ради Ганна Старостенко.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КМДА.

«14 листопада Верховна Рада прийняла до розгляду проект державного бюджету України на 2018 рік, у якому Києву передбачена освітня субвенція  в розмірі 2,7 мільярди гривень, що на 1,2 мільярди менше від загальної потреби. Загалом цього року було використано нову формулу розподілу субвенції, яка є дискримінаційною для столиці. На що, зокрема, вимагали звернути увагу освітяни під час нещодавньої 20-тисячної акції протесту», – повідомила Ганна Старостенко.

Так, у новій формулі не було враховано низки коригуючих коефіцієнтів, зокрема і приведення кількості педагогічних ставок у зв’язку з поділом класів на групи при вивченні окремих предметів у школах та коефіцієнт розміру підвищення посадових окладів за спеціалізацією навчальних закладів.

«На нашу думку, економія бюджетних коштів за рахунок звуження гарантій освітян є неприпустимим. Тож, ми просимо Верховну Раду передбачити у головному кошторисі країни на наступний рік освітню субвенцію у повному обсязі – у сумі 3,9 мільярда гривень. Ми дуже сподіваємося, що народні обранці нас почують», – резюмувала Ганна Старостенко.