Київрада має намір унормувати строки подання змін до міського бюджету

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики депутати погодили внесення змін до Регламенту Київради.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт Київської міської ради.

Відповідно до запропонованих змін, передбачається, що проекти рішень про розподіл залишку коштів міського бюджету на початку року, виконавчий орган Київради (КМДА) має подавати не пізніше 1 березня поточного бюджету періоду. А у разі перевиконання дохідної частини бюджету за перше півріччя, коригування мають подавати до 1 серпня.

“Протягом останніх років маємо ситуацію, коли виконавчий орган вносить на розгляд Київради пропозиції щодо розподілу вільних залишків коштів міського бюджету із значними затримками. Це призводить до неналежного освоєння коштів головними розпорядниками. Приміром, документ щодо внесення змін до бюджету міста Києва на 2017 рік, яким розподілялася частина вільних залишків на початок бюджетного періоду, був поданий на розгляд депутатів у квітні поточного року. А остаточно бюджетні залишки у сумі 156 млн грн Київрада змогла розподілити тільки шляхом прийняття відповідного рішення на пленарному засіданні Київради 26 вересня”, – пояснив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Віталій Павлик.

Також, за його словами, спостерігається низький рівень освоєння видатків на об’єктах капітального будівництва та капітального ремонту. Аби покращити цю ситуацію,  пропонується у річному звіті про виконання  Програми економічного і соціального розвитку міста Києва вказувати інформацію про вжиті заходи впливу до таких розпорядників.

Відповідний проект рішення мають ще розглянути на пленарному засіданні Київради.