Київрада має намір звернутися до парламенту та Кабміну щодо реалізації Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»

Київрада має намір звернутися до парламенту та Кабміну щодо реалізації Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали проект рішення, який передбачає звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо реалізації Закону України «Про державну Допомогу суб’єктам господарювання».

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ посилаючись на сайт КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

З 2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Він передбачає підтримку  суб’єктів господарювання, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності. Надавачами такої допомоги є органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю, а також юридичні особи, що діють від їхнього імені.

“Наразі маємо правову колізію, коли фактично Закон неможливо виконати, оскільки він є рамковим. Тобто, фактично, ми не можемо фінансово підтримувати територіальні громади. Для того, аби Закон запрацював повноцінно, необхідно розробити низку підзаконних нормативно-правових актів, які і визначать конкретні норми для кожної з процедур”, – наголосив співавтор проекту рішення  заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

“Правова невизначеність деяких положень Закону може призвести до затримки реалізації державних, обласних та місцевих програм. Також під загрозою отримання оперативної фінансової підтримки комунальних підприємств, спрямованих на забезпечення життєдіяльності територіальних громад”, – зазначив співавтор проекту рішення, депутат Київради Олександр Бродський.

Проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.