Київрада рекомендує обмежити використання поліетиленових пакетів

17 травня 2018-го року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали рішення «Про питання використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів».

Відповідно до рішення, Київрада рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі й послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

«Наша головна ідея – зробити купівлю і використання поліетилену не модним. Коли ви купуєте їжу або інші речі у поліетиленових пакетах, середній термін їх розпаду – більше ста років. Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено. Це рішення рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі й послуг пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів. Мається на увазі використання біологічних полімерів чи паперових пакетів, а найцікавіше – повернення до використання багаторазових торбин, які виробляються з тканини», – зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

Довідково.

У багатьох країнах прийняті або розробляються законодавчі акти, які прямо забороняють використання полімерів. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. Наприклад, у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену. Магазинам дали тримісячну відстрочку, щоб вони встигли закупити паперові пакети й полотняні сумки.

Чим задля збереження природи замінити поліетиленові пакети? Чи існує екологічна альтернатива поліетиленовим пакетам?

1. Екосумки – дуже зручні та практичні. Їх виробляють з натуральних або синтетичних матеріалів із використанням відходів виробництва або вторинного сировинного матеріалу. Вони дуже міцні, легко стираються, їх можна використовувати багаторазово. Завдяки цьому, в порівнянні з поліетиленовими пакетами, екосумки викидаються рідше. А під час їх утилізації виділяється набагато менше шкідливих речовин, ніж під час утилізації поліетилену.

2. Плетені сумки відмінно підходять для перенесення продуктів і товарів. Сьогодні сіточка – не тільки екологічна альтернатива пакетам, але й модний тренд: різнокольорові, капронові або бавовняні, довгі або маленькі – у продажу є великий вибір сіточок.

3. Паперові пакети, пакети з крафт-паперу, обгортковий папір – найпростіший варіант упаковування, що біорозкладається. Це екологічно чистий і безпечний продукт, він швидко перегниває на звалищі й не завдає шкоди природі. Зараз існують паперові пакети, розраховані на велику вагу.

4. Тканинні мішечки підійдуть для сипучих продуктів. Вони набагато міцніші та надійніші за поліетиленові пакети та прослужать дуже довго. А щоб у них не заводилися жучки, прокип’ятіть мішечок у насиченому розчині кухонної солі.

Економічна та екологічна альтернатива поліетиленовим пакетам завжди у нас під рукою.

По можливості відходи, які утворюються в будинку, потрібно викидати окремо, в спеціально відведений контейнер, або в пункти прийому, позначені на інтерактивній карті, яку підготувало видання «Велика епоха»: «Куди в Києві здати відходи».