Київрада рекомендує обмежити використання поліетиленових пакетів

17 травня 2018-го року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали рішення «Про питання використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів».

Відповідно до рішення, Київрада рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі й послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

«Наша головна ідея – зробити купівлю і використання поліетилену не модним. Коли ви купуєте їжу або інші речі у поліетиленових пакетах, середній термін їх розпаду – більше ста років. Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено. Це рішення рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі й послуг пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів. Мається на увазі використання біологічних полімерів чи паперових пакетів, а найцікавіше – повернення до використання багаторазових торбин, які виробляються з тканини», – зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

Довідково.

У багатьох країнах прийняті або розробляються законодавчі акти, які прямо забороняють використання полімерів. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. Наприклад, у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену. Магазинам дали тримісячну відстрочку, щоб вони встигли закупити паперові пакети й полотняні сумки.

Чим задля збереження природи замінити поліетиленові пакети? Чи існує екологічна альтернатива поліетиленовим пакетам?

1. Екосумки – дуже зручні та практичні. Їх виробляють з натуральних або синтетичних матеріалів із використанням відходів виробництва або вторинного сировинного матеріалу. Вони дуже міцні, легко стираються, їх можна використовувати багаторазово. Завдяки цьому, в порівнянні з поліетиленовими пакетами, екосумки викидаються рідше. А під час їх утилізації виділяється набагато менше шкідливих речовин, ніж під час утилізації поліетилену.

2. Плетені сумки відмінно підходять для перенесення продуктів і товарів. Сьогодні сіточка – не тільки екологічна альтернатива пакетам, але й модний тренд: різнокольорові, капронові або бавовняні, довгі або маленькі – у продажу є великий вибір сіточок.

3. Паперові пакети, пакети з крафт-паперу, обгортковий папір – найпростіший варіант упаковування, що біорозкладається. Це екологічно чистий і безпечний продукт, він швидко перегниває на звалищі й не завдає шкоди природі. Зараз існують паперові пакети, розраховані на велику вагу.

4. Тканинні мішечки підійдуть для сипучих продуктів. Вони набагато міцніші та надійніші за поліетиленові пакети та прослужать дуже довго. А щоб у них не заводилися жучки, прокип’ятіть мішечок у насиченому розчині кухонної солі.

Економічна та екологічна альтернатива поліетиленовим пакетам завжди у нас під рукою.

По можливості відходи, які утворюються в будинку, потрібно викидати окремо, в спеціально відведений контейнер, або в пункти прийому, позначені на інтерактивній карті, яку підготувало видання «Велика епоха»: «Куди в Києві здати відходи».

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району