Київрада ухвалила договір між Києвом та селом Підгірці, де розташований сміттєвий полігон № 5

Сьогодні укладений договір між Київською міською радою та Підгірцівською сільською радою Обухівського району Київської області, який передбачає виділення субвенції у розмірі 9,2 млн грн на потреби сільради. За відповідне рішення сьогодні проголосували 86 із 90 присутніх депутатів Київської міської ради.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ посилаючись на КМДА.

«Це питання розглядається як частина того комплексу завдань, що міська влада взяла на себе для врегулювання ситуації з полігоном твердих побутових відходів № 5, який знаходиться поблизу села Підгірці. Ми цього року продовжуємо пересипку полігону та укріплення схилів, збільшуємо потужності з переробки фільтрату. Місто робить усе, щоб якомога швидше перетворити 5-й полігон на екологічно безпечний об’єкт. Наша головна мета – завершити вивезення сміття на 5-й полігон, його подальша рекультивація. Цього року ми розпочали роботу над проектом рекультивації. Однак паралельно – допомагаємо громаді села, яка дійсно має низку проблем через сусідство з полігоном», – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, рішення Київради передбачає надання понад 9 млн грн субвенції на ремонтні роботи та затверджує договір між містом і селом.

Також заступник голови КМДА зауважив, що минулого тижня між ПрАТ «Київспецтранс» та селом Підгірці підписано договір оренди земельної ділянки.

«Віднині оператор полігону офіційно сплачуватиме оренду за використання земельної ділянки, на чому наполягали представники сільради», – зауважив заступник голови КМДА.