Київська бібліотека провела вечір-реквієм для школярів

До 100-річчя бою біля станції Крути в бібліотеці ім. І. Котляревського відбувся вечір-реквієм.
Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на shev.gov.ua.
В читальній залі зібралися одинадцятикласники Технічного ліцею,  ровесники студентів і гімназистів, що 100  років тому ціною власного життя виборювали незалежність молодої Української держави.
Школярам було запропоновано короткий огляд-хронологію подій 1917–1918 років, які передували бою під Крутами: діяльність Української Центральної Ради та створення нею Української Народної Республіки, прихід в жовтні 1917 до влади в Росії  більшовиків та загальний наступ на Україну в січні 1918-го. У середині січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.
Більшовицькі війська наступали на Київ, але бій біля станції Крути зупинив їх на кілька днів. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Учні також переглянули документальну стрічку  “Бій під Крутами 29 січня 1918 рік. Захист Української держави” та обговорили героїчний вчинок молодих крутян. Вічна пам’ять Героям, що віддали свої життя за незалежну Україну!