Київські працівники культури прозвітували про роботу з громадянами

 

Протягом звітного періоду у Департаменті культури зареєстровано 235 звернень громадян, з них письмових – 218 та усних – 17, отриманих на особистих прийомах у керівництва Департаменту. Директором Департаменту прийнято 6 громадян, першим заступником директора Департаменту – 10 та заступником директора Департаменту – 1 заявник.

З усіх звернень за період з 01.01.2018 до 31.03.2018 з Київської міської державної адміністрації для розгляду надійшло 180 звернень, 2 – від інших органів державної влади та 53 – особисті звернення громадян до Департаменту культури.

Протягом зазначеного періоду громадяни зверталися: із заявами та клопотаннями – 175 громадян (або 75%
від загальної кількості отриманих звернень), пропозиціями та зауваженнями – 58 осіб (або 24,5% від усіх звернень заявників) та зі скаргами – 2 заявники (або 0,5% від загальної кількості надходжень звернень). Кількість колективних звернень, що надійшли для розгляду до Департаменту культури протягом звітного періоду, становить  58 заяв та клопотань (або 25% від загальної чисельності звернень, опрацьованих у Департаменті). З урахуванням колективних звернень протягом звітного періоду до Департаменту звернулися 30318 заявників, якими порушено 235 питань.

Протягом аналогічного періоду 2017 року у Департаменті культури зареєстровано 281 звернення громадян, з них письмових – 268 та усних – 13, отриманих на особистих прийомах у керівництва Департаменту. Директором Департаменту прийнято 5 громадян та першим заступником директора Департаменту – 8.

З усіх звернень за період з 01.01.2017 до 31.03.2017 з Київської міської державної адміністрації для розгляду надійшло 201 звернення, 6 – від інших органів державної влади та 74 – особисті звернення громадян до Департаменту культури.

Протягом зазначеного періоду громадяни зверталися: із заявами
та клопотаннями – 239 громадян (або 85% від загальної кількості отриманих звернень), пропозиціями та зауваженнями – 38 осіб (або 14% від усіх звернень заявників) та зі скаргами – 4 заявники (або 1% від загальної кількості надходжень звернень). Кількість колективних звернень, що надійшли для розгляду до Департаменту культури протягом зазначеного періоду, становить  58 заяв та клопотань (або 21% від загальної чисельності звернень, опрацьованих у Департаменті).
З урахуванням колективних звернень протягом аналогічного періоду 2017 року до Департаменту звернулися 15782 заявники, якими порушено 281 питання.

Кількість звернень громадян,
які надійшли до Департаменту культури станом на 31.03.2017

Кількість звернень громадян,
які надійшли до Департаменту культури станом на 31.03.2018

письмових

усних

всього

письмових

усних

всього

268

13

281

218

17

235

 

 

Кількість звернень громадян,
які надійшли до Департаменту культури станом на 31.03.2017

Кількість звернень громадян,
які надійшли до Департаменту культури станом на 31.03.2018

безпосередньо від громадян

з КМДА

від інших органів державної влади

безпосередньо від громадян

з

КМДА

від інших органів державної влади

74

201

6

53

180

2

 

У тематичному переліку питань, з якими зверталися громадяни до Департаменту культури протягом періоду з 01.01.2018 до 31.03.2018 року, перше місце посідали питання охорони культурної спадщини, чисельність яких становить 102 заяви та клопотання (або 44% від загальної кількості звернень), з питаннями культурно-мистецькогоспрямування звернулися 72 заявники (що становить 30% від загальної кількості зареєстрованих заяв),
з різноманітних питань загального характеру порушено 30 клопотань (або 13% від усіх надходжень звернень), з питань діяльності об’єднань громадян, релігійних та міжконфесійних відносин порушено 27 клопотання (їх кількість становить 11,3% від усіх надходжень звернень). Питання праці і заробітної плати порушили 3 заявники (або 1,3% від загальної кількості розглянутих звернень, клопотань та пропозицій, що надійшли на адресу Департаменту). З питань  житлового забезпечення звернувся 1 заявник (або 0,4% від загальної кількості звернень, що надійшли для розгляду
до Департаменту протягом зазначеного періоду).

У тематичному переліку питань, з якими зверталися громадяни до Департаменту культури протягом періоду з 01.01.2017 до 31.03.2017 року, перше місце посідали питання культурно-мистецького спрямування, кількість яких становить 170 заяв та клопотань (або 60,5% від загальної кількості  опрацьованих звернень), з різноманітних питань загального характеру звернувся 71 заявник (або 25,4% від усіх надходжень звернень), питання діяльності об’єднань громадян, релігійних та міжконфесійних відносин порушили 15 заявників (що становить 5% від загальної кількості звернень). З питання праці і заробітної плати звернулися 17 громадян (або 6% від загальної кількості розглянутих звернень, клопотань та пропозицій, що надійшли на адресу Департаменту). З питань житлової політики та діяльності місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування звернулися по 3 заявники (або по 1% від загальної кількості звернень, що надійшли для розгляду до Департаменту протягом зазначеного періоду)
та з питання соціального захисту надійшло 2 клопотання (або 1% від загальної кількості звернень).

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», систематично проводяться апаратні наради щодо стану організації та контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів, що регламентують роботу зі зверненнями громадян та забезпеченням реалізації їх всебічного і вчасного розгляду, проводиться аналіз стану виконавської дисципліни у структурних підрозділах та здійснюється контроль за дотриманням працівниками Департаменту визначених термінів виконання доручень керівництва Київської міської державної адміністрації, пов’язаних із опрацюванням звернень громадян.

Згідно із затвердженим щоквартальним планом організації роботи із зверненнями громадян:

– проінформувала директора Департаменту щодо стану організації роботи із зверненнями громадян начальник відділу управління персоналом;

– організовано проведення перевірки щодо стану організації роботи зі зверненнями громадян у відділі театрально-концертних та культурно-освітніх закладів.

На веб-сайті Київської міської державної адміністрації розміщено графіки особистого прийому громадян керівництвом Департаменту.

Протягом звітного періоду Департаментом культури було проведено низку змістовних та різноманітних культурно-мистецьких заходів.

У новорічну ніч відбувся грандіозний концерт на Софійській площі за участю українських виконавців. Спеціально для свята був створений проект DeluxeSound Dj’s & Kyiv Fantastic Orchestra, який складався з двох частин:
у першій прозвучали українські хіти, а у другій – світові, що потрапили у перелік найкращих пісень 2017 року. У новорічну ніч Софійську площу відвідало близько 125-130 тисяч киян і гостей міста.

З 1 по 14 січня тривав Фестиваль «Нео-рік на Софії», який за підрахунками організаторів відвідало близько 4,5 мільйонів людей.

У рамках проекту відбулося 12 концертних програм, Фестиваль крижаних скульптур та Фестиваль ілюмінацій, маленьких відвідувачів приймала Резиденція Святого Миколая, працювало 7 атракціонів, 2 крижаних гірки та різдвяний ярмарок.

До 14 січня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України проходила Всеукраїнська різдвяна виставка, на якій було представлено понад 400 творів різних жанрів.

7 січня пройшла Різдвяна Хода звіздарів, яка об’єднала понад 250 учасників, а спільну коляду на Софійській площі одночасно виконали близько 12 тисяч людей. На головній сцені відбувся «Зірковий вертеп», дійовими особами якого стали відомі музиканти, актори, письменники. Також була показана вистава «Коляда» Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня».

8 січня святкування продовжились великим Різдвяним концертом за участю популярних гуртів: «Шпилясті кобзарі», «SWEETLO», «Folky Funky» та Національного академічного оркестру народних інструментів України
та різдвяним концертом «Колядка крізь віки» на сцені культурно-мистецького комплексу «Співоче поле».

14 січня на сцені культурно-мистецького комплексу «Співоче поле» відбулася святкова програма «Щедрий вечір, добрий вечір». У фойє комплексу протягом всіх святкових днів працювала експозиція робіт майстрів народного мистецтва та hand made «Зимові візерунки». Усі охочі мали змогу дізнатися

про народні звичаї святкування Різдва, ознайомитись із самобутніми роботами народних майстрів та долучитися до майстер-класів. Різдвяні культурно-мистецькі заходи відвідало понад 1000 глядачів, взяли участь близько
200 учасників колективів аматорського мистецтва.

14 січня у Національній філармонії України відбувся концерт «Христос родився – весела днина» Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Л.Ревуцького.

18 січня Академічний камерний хор «Хрещатик» виступив у Будинку актора з концертною програмою «Небо і Земля» (трансформація двох вимірів українського вертепу).

19 січня забезпечено проведення свята Водохреща, під час якого предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Патріарх Київський і всієї України Філарет здійснив чин освячення води за відповідними регламентованими і встановленими канонами. Після освячення води у Гідропарку з концертною програмою виступив Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня».

Під час новорічних канікул 13 муніципальних театрів демонстрували вистави для дітей. Ряд вистав був присвячений Різдву, зокрема: Київський академічний театр юного глядача на Липках («Де знайти ялинку?», «Скрудж, або Різдвяна пісня у прозі», «Різдвяні канікули з Пеппі»), Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва («Ніч перед Різдвом», «Лускунчик», «Історія Кая та Герди»), Київський академічний театр ляльок («Чому ростуть діти?», «Красуня і чудовисько»), Київський муніципальний академічний театр ляльок («Снігова квітка», «Різдвяна колискова»), Експериментальна майстерня «Театр маріонеток» («Хто розбудить сонце?»), Київський національний академічний театр оперети («Острів скарбів», «Лампа Аладдіна»), Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра («Пасажир у валізі»), Театр «Актор» («Лускунчик та мишачий король»), Київський камерний театр «Дивний замок» («В очікуванні свята»).

22 січня на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» проведено урочистості з нагоди 155-ї річниці Січневого повстання 1863 року, у яких взяли участь представники дипломатичних корпусів Республіки Польща, Литовської Республіки, представники Київської міської державної адміністрації та громадськість. Під час урочистостей було відкрито ще одну меморіальну дошку на вшанування пам’яті активних учасників Польського визвольного повстання 1863 року – батька та сина Владислава й Зигмунта Падлєвських.

22 січня у Музеї історії міста Києва за участі Президента України, Голови Верховної Ради України, членів Кабінету Міністрів України та керівництва Київської міської державної адміністрації презентовано виставку «Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)». Це міжнародний виставковий проект, присвячений сторіччю проголошення Українською Центральною Радою Четвертого універсалу.

Експозиція виставки побудована на оригінальних експонатах, наданих 29 провідними музеями, бібліотеками, архівами та шанувальниками старовини чотирьох країн світу: України, Польщі, США і Швейцарії. Більшість артефактів вводиться
у науковий обіг уперше; вони не були відомі не лише широкому загалу, але й вузькому колу фахівців.

Надано організаційне сприяння, а також забезпечено участь у круглому столі «Роль та досягнення представників національних спільнот у формуванні першої в новітній історії незалежної Української держави – Української Народної Республіки», що проводився Радою національних спільнот України 22 січня у рамках відзначення 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня соборності України.

2 лютого у Музеї книги і друкарства України відкрилася виставка картин пізнього періоду творчості видатної української художниці Тетяни Яблонської «Прислухаючись до себе». Експозиція складається з творів із колекції родини мисткині.

2 та 7 лютого з успіхом пройшла нова програма «Хіти космічної ери 1956-2016» у виконанні Академічного камерного хору «Хрещатик».

З 8 лютого до 1 березня у Музеї історії міста Києва тривала виставка «50 відтінків Віктора Зарецького». Це подарунок Музею та організаторів проекту киянам до дня народження легендарного київського художника.

9-10 лютого у Київському національному академічному театрі оперети  відбувся прем’єрний показ вистави «Маруся Чурай» (за поетичною драмою Ліни Костенко).

11 лютого в Київському Будинку вчених прозвучали твори на вірші Г. Сковороди з циклу «Сад Божественних пісень» у виконанні Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького.

12 лютого забезпечено участь у роботі круглого столу на тему: «Сприяння міжкультурному діалогу в Україні», організованого Міністерством культури України. Метою проведення заходу був обмін практичним досвідом реалізації схожих ініціатив, розгляд можливих механізмів поглиблення діалогу
та ефективної співпраці між державними органами України та організаціями національних меншин з урахуванням європейського досвіду та української специфіки.

13 лютого в кінотеатрі «Лейпциг» для дітей-переселенців та дітей, чиї батьки знаходяться в зоні АТО, відбувся безкоштовний показ фільму «Пригоди Паддінгтона»; а в кінотеатрі «Ліра» було представлено фільми Юрія Кочкарова «Очі Донбасу» та «Війна жіночого роду» (картини висвітлюють історії жінок та дітей, яким довелося пережити гарячі події в Донбасі, Криму та Сирії).

14 лютого в кінотеатрі «Київська Русь» спільно з Федерацією Регіональних Ініціатив відбувся благодійний бал маскарад. Бал проводився з метою збору коштів для Білоцерківського дитячого будинку-інтернату.

У кінотеатрі «Старт» пройшов вечір памʼяті В.Висоцького – «Володимир Висоцький: Совість епохи».

15 лютого у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентовано виставку творів Хани Барак Енгель «Між духовним і буденним». Метою проведення виставки, на якій презентовано 40 робіт художниці, є прагнення ознайомити українських глядачів із надбанням сучасного образотворчого мистецтва Ізраїлю.

16 лютого у приміщенні «Шоколадного будинку» відбувся концерт Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М.Ревуцького «Вечір українського романсу».

Забезпечено участь у заходах з нагоди святкування 100-річчя Литовської Республіки, які відбулися 16 лютого, зокрема, на церемонії символічного підняття литовського прапора на історичній Замковій горі у Києві. Організаторами заходу виступили посольство Литовської Республіки в Україні та Київське товариство литовської культури імені Майроніса.

17 та 18 лютого на території Культурно-мистецького комплексу «Співоче поле» у Печерському ландшафтному парку відбулося свято «Масниця-2018». До програми свята увійшли: виставки художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва; майстер-класи ліплення з глини; концертні програми
за участю фольклорних колективів.

17 лютого в кінотеатрі «Ліра»  відбувся літературний вечір Катерини Волошиної.

Вшануванню Героїв Небесної Сотні та подіям Революції Гідності присвятили свої вистави й концертні програми муніципальні театральні
та концертні заклади:

19 – 20 лютого – вистава «Слава героям» у Київському академічному театрі «Золоті ворота» (копродукція з Івано-Франківським академічним обласним музично-драматичним театром ім. І.Франка).

20 лютого – вистава «МИ, МАЙДАН» за п’єсою Надії Симчич – спільний проект Київського академічного театру «Колесо» та Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького.

Крім того, 20 лютого (до річниці Майдану) в кінотеатрах «Флоренція» та «Кіото» відбувся безкоштовний показ фільму «Позивний «Зеніт».

Зорієнтовано релігійні організації міста Києва на проведення у храмах столиці 20 лютого поточного року пам’ятного молебню за Героями Небесної Сотні у рамках заходів щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Надано організаційне сприяння та забезпечено участь у роботі круглого столу, приуроченого Міжнародному дню рідної мови та підведенню  підсумків Всеукраїнського конкурсу «Квітни мово – зірнице слова», який проведено
21 лютого у Інституті політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф. Кураса.

21 лютого у Київському академічному театрі ляльок була представлена літературно-музична композиція за творами поетів Розстріляного Відродження та поетів-шестидесятників.

22 лютого спільно з Департаментом у справах релігій і національностей Міністерства культури України проведено нараду щодо вивчення статутних документів новоутворених релігійних громад, інших організацій з метою винесення у подальшому зазначених питань на розгляд Експертної ради
з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, яка діє
при Міністерстві культури України.

Надано організаційне сприяння Київському грецькому культурному товариству «Енотіта» та Центру грецької культури «Зорбас» у підготовці проведення ювілейних творчих вечорів, приурочених відзначенню 20-річчя їхньої діяльності.

Здійснено організаційне сприяння Київському міському товариству греків ім. К. Іпсіланті у відкритті школи новогрецької мови у приміщенні Таврійського національного університету ім. Вернадського.

23 лютого відбувся святковий концерт, присвячений 25-річчю створення Циганського академічного музично-драматичного театру «Романс»,
а 25 лютого – святковий вечір та вистава з нагоди 30-річчя створення Київського камерного театру «Дивний замок».

2 березня забезпечено участь у заходах, присвячених 159-річчю від дня народження видатного єврейського письменника та драматурга Шолом-Алейхема. В Музеї Шолом-Алейхема відбулися урочисті заходи з нагоди
9-ї річниці з дня відкриття музею. Серед заходів, які пройшли з нагоди зазначеної дати: церемонія нагородження номінантів та лауреата премії імені Шолом-Алейхема, виставка авторської ляльки та вистава молодіжного театру
за мотивами творів письменника.

6 березня надано сприяння, а також забезпечено участь в урочистому заході «Тарас Шевченко мовами національних меншин», присвяченому проведенню Шевченківських днів, святкуванню 204-ї річниці з дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Захід проведено Радою національних спільнот України у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».

15 березня взято участь у нараді під головуванням заступника голови Київської міської державної адміністрації О. Резнікова за участю представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та відповідних структурних підрозділів КМДА щодо підготовки та проведення Всеукраїнської ходи
у рамках відзначення Дня захисту дітей 2 червня поточного року.

18 березня спільно з представником Служби Безпеки України вивчено з виїздом на місце діяльність новоутвореної релігійної громади «Прав» з метою винесення у подальшому зазначеного питання на розгляд Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, яка діє при Міністерстві культури України.

Надано сприяння та забезпечено участь в урочистому зібранні з нагоди святкування Міжнародного свята «Новруз»,
що відбулося 20 березня 2018 року у Колонній залі Київської міської ради, за участі Надзвичайних та Повноважних Послів Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Киргизької Республіки, Республіки Казахстан, Республіки Таджикистан, Республіки Туреччина, Республіки Узбекистан, Туркменістану.

24 березня забезпечено участь у презентації нещодавно виданих книжок українських авторів і письменників,
які є представниками різних національних спільнот України, що відбулась в актовій залі Будинку письменників України.

Надано організаційне сприяння Київському грецькому культурному товариству «Енотіта» та Центру грецької культури «Зорбас» у проведенні ювілейних творчих вечорів, приурочених відзначенню 20-річчя їхньої діяльності.

З 5 до 25 березня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва проходить виставка живописних творів Аврелії Федор «Мовою квітів». На виставці представлено понад 30 живописних робіт художниці з колекції її сина Валерія Федора.

26 березня у Київському академічному драматичному театрі на Подолі з нагоди Міжнародного дня театру відбулася 26-та урочиста церемонія нагородження театральною премією «Київська пектораль», на якій були присутні відомі діячі культури і мистецтва, представники творчої громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Протягом місяця відбувався ХХІІІ Фестиваль мистецтв «Шевченківський березень» за участю солістів та творчих колективів Київського інституту музики ім. Р.М.Глієра. Заключний концерт – творчий звіт, присвячений 150-річчю заснування цього навчального закладу, відбувся 28 березня
у Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України.

Підготовлено та затверджено Київським міським головою В. Кличком план заходів з відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі у м. Києві.

На адресу Департаменту надійшли листи, у яких висловлюються слова щирої вдячності артистам, підпорядкованих Департаменту закладів культури за плідну творчу діяльність та організацію різноманітних культурно-мистецьких заходів.

Згідно з наказом Міністерства культури України від 30.01.2013 № 43 «Про реалізацію права соціально незахищених верств населення на відвідування підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства культури України на пільгових умовах» у комунальних закладах культури визначено один день останнього тижня місяця днем безкоштовного відвідування соціально незахищеними верствами населення: інвалідами І та ІІ групи, дітьми дошкільного віку, учнями середніх спеціальних навчальних закладів, студентами вузів, військовослужбовцями строкової служби, пенсіонерами, ветеранами Другої Світової війни, учасниками бойових дій – за пред’явленням документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.

Муніципальні театри проводять благодійну та шефську роботу серед соціально незахищених верств населення, в реабілітаційних центрах, дитячих лікарнях та інших установах. Зокрема, виїзні вистави для дітей проводять Київський академічний театр ляльок, Експериментальна майстерня «Театр маріонеток», Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня».

Муніципальні театри постійно надають можливість безкоштовного відвідування вистав бійцями військових батальйонів із зони АТО, членам їх родин та вимушеним переселенцям (дорослим та дітям).

Для підвищення професійного та інтелектуального рівня, поліпшення якості знань, стану відповідності своїх умінь та навичок функціям займаної посади, працівники Департаменту культури систематично відвідують щорічні постійно діючі семінари з питань ведення діловодства та підготовки документів на базі Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державних підприємств, установ та організацій.

Департамент культури КМДА