Київські школярі вчилися виконувати обов’язки поліції

Зустрів учнів столичної загальноосвітньої школи №70 заступник начальника Головного управління поліції у м. Києві Віктор Нечитайло. Полковник поліції провів дітям екскурсію та розповів про роботу правоохоронців.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ГУ НП у м. Києві.

Спочатку старшокласників ознайомили зі структурою Національної поліції України та розповіли про служби та підрозділи столичної поліції.

Аби показати службу сучасного правоохоронця на практиці, учнів запросили до ситуаційного центру – місця, куди «збігається» вся інформація про події, які відбуваються на вулицях столиці.

Школярам на прикладах продемонстрували алгоритм дій поліцейських під час проведення масових заходів або подій міжнародного значення: контроль за ситуацією у громадських місцях, попередження та фіксація правопорушень.

Непідробний інтерес у дітей викликав механізм реєстрації повідомлення та заяв громадян. Оператори служби 102 поділилися особливостями процесу, а найдопитливішим надали можливість особисто прийняти виклик та відчути на собі відповідальність за ситуацію.

Коли мова зайшла про те, як поліції вдається контролювати ситуацію на вулицях столиці, гостям продемонстрували інтерактивні дошки, до яких підключені вуличні відеокамери спостереження. Саме вони сьогодні допомагають оперативним службам не тільки відстежувати події, а й розкривати злочини.

Школярі були дуже здивовані, коли побачили камери відеоспостереження у роботі, тож із радістю погодилися ними покерувати та подивитися, що у цей момент відбувалося на березі Дніпра.

«Сподіваємося, що ця зустріч допомогла школярам краще зрозуміти професію поліцейського. Тобто дізнатися про справжню службу та порівняти її із сюжетами з кінофільмів. А головне – переконатися, що вулиці столиці під постійним контролем поліції», – підкреслив Віктор Нечитайло.