Масштабному парку вздовж Почайни – бути

Депутати Київради одноголосно (97 голосів «за») підтримали проект рішення столичної «Самопомочі» щодо розширення території парку культури та відпочинку «Парк Почайна».

Повідоляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyiv.ba.org.ua.

Територія, за рахунок якої розширили парк, розташована між проспектом Степана Бандери, вулицею Набережно-Рибальською й затокою Вовкувата. Орієнтовна площа майбутнього парку – 5 гектарів.

Створення масштабного парку культури та відпочинку відбуватиметься в рамках міської ініціативи з відродження вищезгаданої річки. Планується, що ділянку включать до складу вже існуючого «Парку Почайна», створеного в лютому 2017 року увздовж літописної річки Почайна. Ця водойма найбільш відома як ймовірне  місце Хрещення Русі князем Володимиром Святославичем в 988 році.

За словами автора проекту рішення, депутата столичної «Самопомочі» Костянтина Богатова, завдяки створенню повноцінного парку в цьому місці відбудеться замикання півкільця Оболонських парків.

«Тепер від Свято-Покровського собору на вул. Прирічній вздовж Дніпра через парк «Наталка» можна буде пройти по зеленій зоні в «Парк Почайна», а звідти – в парк озера Йорданського.  Це не менш ніж 10 кілометрів зеленої зони в міській смузі вздовж водойм», –  зазначив депутат.

«Крім того, цим рішенням закінчується протистояння з тими, хто планував здійснити забудову в зеленій зоні затоки Вовкувата. Ця боротьба почалася півтора роки тому і сьогодні ми закінчуємо її рішенням Київради. Особливо важливо, що ця боротьба відбувалася виключно в правовому полі», –   зазначив Костянтин Богатов.

Також депутат подякував громадським активістам, ГО «Громадський рух Почайна» та особисто Аннабелі Моріній за величезний вклад у відродження Почайни.

Додамо, раніше у КМДА на конкурсній основі здійснили вибір концепції майбутнього парку. З описом проекту, що переміг, можна ознайомитися на сайті КМДА.