Музей історії Десятинної церкви впродовж року представив близько 20 нових виставкових проектів

У 2017 році Музей історії Десятинної церкви презентував близько 20 нових виставкових та культурно-мистецьких проектів, присвячених історії досліджень і дослідникам Десятинної церкви і пам’яток Києва.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Міністерство культури України.

У Музеї відкрилася оновлена експозиція, присвячена пам’ятці національного значення – церкві Богородиці (Десятинної), 989–996 рр. – першого мурованого храму Київської Русі, символу кардинальних змін у світогляді й культурі, що визначили європейський вектор розвитку України на тисячоліття наперед.

Колектив музею виступив ініціатором реалізації низки міжмузейнийпроектів спільно з іншими музеями Києва. Серед них – “Невідоме Межигір’я” у співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка, проект QR-кодування пам’яток Київського Дитинця з Національним музеєм історії України та інші.

Впродовж року проводились екскурсії по експозиції, діючим виставкам та по Старокиївській горі та лекції за темами: “Музей без обмежень”, “Про велику гривню і маленьку копійку”, “Тризуб, немов сім’я єдина, де тато, мама і дитина”, “На захисті кордонів Української держави”, “Свято мого міста: як тебе не любити, Києве мій”, лекції про Ярослава Мудрого.

У вересні – грудні було прочитано курс лекцій з історії України для учнів ЗОШ м. Києва.  А також проведені майстер-класи по відтворенню давніх традицій з викладання різних видів мозаїки “Як виготовляли мозаїку у давнину” і “Як виготовляли мозаїчну підлогу в Десятинній церкві”, “Лялька–веснянка» до Дня закоханих, “День знань у Музеї історії Десятинної церкви”, військово-спортивне свято до Дня захисника Батьківщини “Вчимося і творити, і захищати…”, “День народження в музеї”, екскурсії-квести “Скарби Старокиївської гори” тощо.

За рік фонд музею поповнився 229 експонатами, активно ведеться робота з наповнення електронної бази даних матеріалами розкопок Десятинної церкви.