Михайло Апостол: “Латифундисти створили сотні штучних фермерських господарств”

Хотів би почути думку самих фермерів. Мільярд для фермерів.

Чи є шанс його отримати справжнім фермерським господарствам, чи розроблено критерій розподілу коштів між господарствами, хто впливає, контролює і відповідає за цей процес . Адже часу практично немає, через декілька тижднів посівна. Та і кошти такі Уряд виділив, персонально фермерам,вперше за час їхнього господарювання і є надія, що в дальнішому, при правильному і ефективному їх використанні ця сума буде збільшуватися, про що неодноразово говорив Прем`єр Володимир Гройсман.

Теоретично – все досить просто, а як практично зробити, не знаю. І, думаю, в даний час ніхто не знає . Позиція МінАПК і зокрема в.о. Міністра Maksym Martynyuk теж правильна: “ми всі кошти віддаємо асоціації і не збираємося впливати на їхній розподіл. Нехай це роблять спільно із місцевими адміністраціями”.

Вважаю , що це тест для адміністрацій – правильно розподілити і не пересварити фермерів. Тепер про проблеми – найбільша сума, а це 500 млн. грн. іде на компенсацію відсоткових ставок за отримані кредити. А виявляється, що кредитів то взяти малим фермерам практично неможливо.

У банків свої правила, що має бути в заставі, в якій пропорції … , страховка, експертна оцінка заставного майна та багато інших нюансів. В більшості фермерів такої застави немає. Та і спеціалістів, щоб цим всім займатися, теж немає.

Компенсація за насіння і вітчизняну техніку – процес простіший, але чи потрібно це в даний час фермеру. В більшості з них це не є проблемою і всім цим кожен господар перед посівною забезпечений. То ж той, хто правильно, прозоро, безконфліктно розприділить цей мільярд, може сміло вважати себе людиною, яка відроджує фермерство в Україні.

PS: Слід також пам’ятати: латифундисти створили теж сотні штучних фермерських господарств. У них є все- застава, кадри, потреба у насінні, яке будуть купляти самі у себе, потреба у техніці. Слідкуємо.

Михайло Апостол