На Київщині збільшилась забезпеченість ліками від туберкульозу

До такого висновку дійшли спеціалісти Інституту аналітики та адвокації. Вони проаналізували ефективність діючої системи боротьби з хворобою та з’ясували фактичну забезпеченість пацієнтів медпрепаратами у 2014-2016 роках.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є однією з десяти найпоширеніших причини смерті в світі. А у 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим рівнем захворюваності на стійкий до лікування туберкульоз.

  • Упродовж 2012–2016 років в Україні діяла державна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз. – розповідає аналітик ІАА Поліна Колганова. – Фінансували заходи за кошти Державного бюджету та коштів Глобального фонду. У нашому досліджені ми проаналізували скільки хворих було у 2014-2016 роках на Київщині, яку кількість ліків вони потребували та порівняли цифри з тими, що є насправді.

(Інфографіка: Статистичні показники захворюваності та лікування хворих на туберкульоз у м. Київ)

Територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» протягом цих 3 років централізовано приймало закуплені ліки у м. Києві. За їхньою статистикою, кількість хворих збільшилася на 258 осіб, проте лікування отримували всі.

(Інфографіка: Статистичні показники захворюваності та лікування хворих на туберкульоз у Київської області)

Профільна установа Київської області надала інформацію лише про чисельність інфікованих, тож зрозуміти чи вистачає всім медикаментів у Київській області аналітики не змогли.

(Інфографіка: Порівняння частки пролікованих хворих та середньої фактичної забезпеченості м. Київ)

В Інституті аналітики та адвокації також дослідили планову та фактичну медикаментозну забезпеченість регіону за 2014-2016 роки. Інфографіка демонструє, що кількість препаратів для боротьби з туберкульозом у Києві до 2016 року стрімко зросла. Хоча навіть при її найменшому значені всі пацієнти отримували лікування.

(Інфографіка: Середня фактична забезпеченість м. Київська обл.)

У області фактична забезпеченість ліками збільшилась до 34%. На сьогодні це один з найнижчих показників по Україні. В ІАА вважають, що для того, щоб лікування отримувало якомога більше ВІЛ-інфікованих необхідно нормалізувати систему збору заявки і потреби та вдосконалити методику розрахунку потреби ліків.

Більше подробиць дослідження за посиланням.

Довідка: Дослідження здійснене ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»