На Софійській площі звучала безсмертна музика Джузеппе Верді

Вражаюча за своїм масштабом та високою миротворчою місією мистецька подія відбулася 1 липня у Києві, на Софійській площі. Попри негоду безсмертна музика Джузеппе Верді об’єднала на площі понад 300 музикантів під керівництвом одного з провідних диригентів сучасності — маестро Ріккардо Муті, всесвітньо відомого актора Джона Малковича, оперних співаків Людмилу Монастирську і Сергія Магеру та тисячі глядачів.

У рамках проекту відомий американський актор Джон Малкович виконав поему для читця та симфонічного оркестру композитора Аарона Копленда «Портрет Лінкольна».

Також у концерті взяли участь Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Маестро Ріккардо Муті з найкращих молодих виконавців Італії, симфонічний оркестр і хор Національної опери України, Камерний хор «Кредо», Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім.П. І. Чайковського, а також 25 молодих виконавців із м. Маріуполя (артисти Маріупольського муніципального оркестру «Ренесанс» та студенти Маріупольського коледжу мистецтв).

Довідково:

Міжнародний проект «Шляхи дружби» увійшов до історії як приклад високого гуманізму, що долає конфронтацію і тупикові політичні рішення, несе миротворчу місію, вшановує пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності.

За двадцять років «Шляхи дружби», започатковані престижним Равеннським фестивалем у 1997 р., пройшли через Сараєво, Бейрут, Єрусалим, Нью-Йорк, Стамбул, Каїр, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран та інші точки світу, збираючи багатотисячні аудиторії  на відкритих площах та у концертних залах.

Ідея створення проекту належить одному з найвидатніших диригентів сучасності Маестро Ріккардо Муті, який багато років був художнім керівником та головним диригентом театру «Ла Скала», Зальцбурзького фестивалю, провідних світових оркестрів тощо.