Національний музей літератури України урізноманітнює форми комунікації з музейною аудиторією

У 2017 році Національний музей літератури України визначив основними своїми пріоритетами оновлення та осучаснення всіх форм діяльності,  розширення і залучення нових аудиторій, побудову активного діалогу музею з цими аудиторіями та пошуку нових інноваційних форм роботи.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Міністерство культури України.

Цьогоріч музей започаткував низку нових програм. Серед них «Вечори поезії і музики», у рамках якої відбулися: цикл концертів «ANNOPATRIAE» (спільно з камерним ансамблем Національної опери України та Державною телерадіокомпанією «Культура»), концерт барокової музики Кирила Стеценка “Italia: AbOvo”, «Київська поетична весна» у співпраці з Національною Спілки письменників України.

У музеї також діє «Клуб вихідного дня» для людей старшого віку; для відвідин музею всією родиною запроваджена нова програма «Родинна субота в музеї». За словами працівників музею, такі заходи сприяють формуванню родинних цінностей, збереженню традицій та звичаїв.

Для роботи з найменшими відвідувачами відкрито Зал роботи з дітьми, де на основі 10-ти різних експозицій відбулися зустрічі з письменниками та художниками, майстер-класи, флешмоби, вікторини для дітей, батьків, педагогів.

Для творчої молоді започатковано Клуб «Ліга молодих українських поетів», а також за участі  студентів акторського курсу Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого майстерні народного артиста України Богдана Бенюка  розпочала роботу молодіжна театральна студія.

Для обговорення актуальних питань розвитку дитячої літератури продовжив роботу Клуб дитячих письменників, куратором якого є голова творчого об’єднання дитячих письменників Марія Морозенко.

Розпочав роботу Клуб інтелектуального спілкування «Мусейон» (модератор письменник Олесь Ільченко).Зокрема, відбулося три зустрічі на теми: «Митець і категорія часу» на виставці полотен Василя Барки «Світ очима душі», «Прочитання міста», «Мова як море». Разом з письменником відбулася екскурсія містом за його книгою «Шукачі туманів». Учасниками зустрічей стали відомі письменники, мовознавці, художники, мистецтвознавці, архітектори та ін.

Серед нових форм роботи, запроваджених у 2017 році – дистанційний урок літератури в музеї «Зустріч з письменником». Відома письменниця Зірка Мензатюк, твори якої вивчаються у школі, через скап-зв’язок спілкувалася з учнями шкіл Івано-Франківщини.

Важливою формою роботи музею є презентації нових книг, наукових видань, видавництв, що є основним джерелом поповнення книжкової колекції музею. Так, цього року відбулася  низка    презентацій вагомих для суспільства книг, зокрема, книг Юрія Щербака, Дмитра Павличка, Лариси Масенко, Михайла Слабошпицького, Василя Герасим’юка, Миколи Жулинського, Павла Гриценка, Івана Малковича, Елеонори Соловей,  Ірен Роздобудько, Павла Вольвача та ін. Тісно співпрацювали з провідними видавництвами України: «Ярославів Вал», «Кліо», «Фонтан казок», «Веселка», «А-ба-баб-га-ла-ма-га», «Видавництво Старого Лева» (Львів), «Твердиня» (Луцьк), «Навчальна книга «Богдан» (Тернопіль) та ін.

Різноманітною та цікавою була програма до Міжнародного дня музеїв «Відкриваємо невідомі скарби», в межах якої відбулися: виставка малюнків Василя Барки «Світло душі», вперше експонована в Україні; театралізована вистава «Спасибі тобі, моє сонечко…» – Іван Франко і Ольга Хоружинська; інтерактивний літературний квест; нічна екскурсія «Невідоме про відомих».

Музей продовжує благодійницьку діяльність, спрямовану на допомогу дітям-сиротам, вихованцям спеціалізованих шкіл-інтернатів з обмеженими фізичними потребами, школярам  Донеччини та Луганщини. У співпраці з БО «Благодійний фонд «Серце до серця» дітям вручалися подарунки до Великодня, Дня захисту дітей, Різдвяних свят. Для бібліотек Красногорівки,  Краматорська, Волновахи та Бахмута зібрано і передано понад півтори тисячі  книг разом з творчим об’єднанням дитячих письменників НСПУ (Марія Морозенко) та мистецькою агенцією «Територія А» (Анжеліка Рудницька). В експозиції музею для обдарованих дітей Маріуполя, вихованців мистецьких шкіл Донеччини та Луганщини організовано три виставки та концерт. Впродовж року проводилися благодійні екскурсії, лекції, літературно-мистецькі заходи.

Актуальними залишилися музейні проекти «На цій землі нас не здолать!» та «Ми з вами поруч…», у межах яких відбулися: виставка «Портрети добровольців на війні» (живопис, графіка) художника-воїна Сергія Пущенка (м.Харків), відкриття якої відбулося за участі героїв виставки-учасників АТО, народної артистки України Ади Роговцевої, актриси-волонтерки Катерини Степанкової, журналістки-волонтерки Алли Мегель та ін.; презентації книг Євгена Стеблівського “Кіборги. Сага про воїнів” (К.: Ярославів Вал, 2017) за участю «Кіборга» Миколи Тихонова та Злати-Зоряни Паламарчук «Словом по війні. Поетична хроніка війни» (К., 2017); творчі зустрічі з учасниками АТО(письменниками, митцями, журналістами), майстер-класи з виготовлення листівок-оберегів, писанок  для воїнів, постійне плетення маскувальних сіток та виготовлення кікімор волонтерською групою «Музейні бджілки» (на базі музею літератури);    збір та відправлення літератури для бібліотек та шкіл Донеччини та Луганщини тощо.