Освітній вояж педагогів Оболонського району

З 12 по 16.02.2018 відбулась робоча поїздка педагогічних працівників, організована навчально-методичним центром управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, до Угорщини (м. Будапешт) та Словакії (м. Братислава) з метою ознайомлення з особливостями освіти в цих європейських країнах. Поїздка була доволі насиченою та продуктивною.  

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Оболонську РДА.

13 лютого освітня делегація Оболонського району відвідала початкову школу Чонтварі. Заступник директора гостинно ознайомила гостей із закладом, відповідала на запитання. Це державний заклад, в якому навчаються 350 учнів, навчання відбувається до 8-го класу. До школи приймають за територіальним округом. У класі 25 дітей, але може бути й більше, до 30. На канікулах учителі займаються самоосвітньою діяльністю (онлайн-курси, тренінги).

14.02.2018 був не менш насиченим, адже делегація побувала в дитячому садочку «Katica bolcsi – ovi», що в перекладі означає «Божья коровка». Діти з 3-х років мають можливість відвідувати садочок за бажанням батьків, але, починаючи з 5-ти років, дитина в обов’язковому порядку повинна відвідувати садок з метою підготовки до школи.

Садочок приватний, невеличкий, але затишний. У ньому працює три групи – молодша, середня та старша, по 12 дітей. Кожного дня діти мають у розкладі чи то плавання, чи то катання на ковзанах, санчатах,  обов’язкове заняття спортом.

Далі представників району чекали в Кереші Чома Шандор – гімназії з навчанням двома мовами (російською та угорською). Учні розповіли про заклад, його традиції, особливості. До речі, у гімназії вивчають й інші мови (за вибором): польську, німецьку, китайську. Під час вивчення мов класи діляться на групи. Після закінчення гімназії обов’язково складають екзамени. Цього ж дня відбулась і зустріч із директором Управління освіти 1-го району Буди Hajnissne Anda Eva, яка поділилась особливостями роботи управління освітою Угорщини та роботою навчальних закладів.

Садочок, школи працюють з 08:00 до 16:00, навчальний заклад сприяє розвитку дитини, з 17:00 дитина має бути в сім’ї, адже вихованням займається родина.

У кінці року кожен громадянин Угорщини, заповнюючи декларацію, може пожертвувати 1% доходів на благодійність – це може бути релігія, освіта.

15.02.2018. Словакія. Братислава. Приватна Слов’янська гімназія. Майбутній дипломат Ілля детально ознайомив із освітою в Словакії та навчанням у гімназії. У гімназії навчається 150 учнів (12-15 у класі). На час зустрічі в закладі відбувалась олімпіада з російської мови (два етапи – усний та письмовий, культурологічного спрямування), так що олімпіади є не тільки в Україні. Підручники й зошити учні купують самостійно, особлива увага в гімназії приділяється толерантному, міжкультурному вихованню, серед предметів є й дипломатичний напрямок.

Тож директори та заступники змогли не тільки перейняти досвід, ознайомитись із особливостями освіти в Угорщині та Словакії та й насолодитися красою Відня, Будапешта і Братислави.