Пам’ятки архітектури Києва руйнуються через власників та чиновників

Руйнування будинків культурної спадщини Києва відбувається через те що, законодавство щодо охорони культурної спадщини, яке мало б захищати історичні споруди від нищення чи псування, на практиці майже не виконується.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyiv.samopomich.ua.

Про це заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський в інтерв’ю виданню «НАРОДНА ПРАВДА». Депутат прокоментував пожежі історичних будівель на вулицях Волоській 5/14 та Межигірській 33/19.

«В першу чергу треба забезпечити збереження пам’ятки, і паралельно має йти процес кримінальної відповідальності. Існує кримінальна відповідальність поточного власника історичної споруди. Особливо, якщо він вчиняє дії, які могли би руйнувати пам’ятку. Але й так само є і халатна бездіяльність тих, хто мав би забезпечити це збереження і хто мав би слідкувати», – зазначив Сергій Гусовський, наголосивши на тому, що нині за пошкодження архітектурної пам’ятки ніхто відповідальності не несе, хоча й це передбачено законодавством України.

Разом із тим, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді зазначив, що КМДА не сповна виконує свої обов’язки щодо охорони історичних пам’яток у столиці. Зокрема, йдеться про непідписані охоронні договори з власниками споруд, які є значимими для історії столиці.

«Нам надійшла відповідь Департаменту культури КМДА щодо двох архітектурних пам’яток, які нещодавно горіли – на вулицях Волоській та Межигірській. Ми цікавилися в якому стані (в тому числі і з юридичної точки зору) знаходилися ці споруди. З’ясувалося – в ганебному. В ситуації з будинком на Волоській –  з 2008 по 2017 роки власнику будинку направлялися приписи, аби він заключив і підписав охоронний договір. Та він цього так і не зробив. Навіть не зважаючи на відповідне рішення Господарського суду м. Києва, який зобов’язав це зробити», – зазначив Сергій Гусовський.

Депутат розповів і про те, що протягом цих 9-ти років ніхто ні з Нацполіції, ні Генпрокуратури не доповідав у стінах Київради щодо бездіяльності власника пам’ятки.

«Ми маємо розуміти, що нести відповідальність повинні не лише ті, хто вчиняє нахабні дії, але й ті, хто прикриває очі з різних причин (в тому числі і з непрофесійності», – резюмував Сергій Гусовський.