Перейменування парку імені Миколи Островського

З 23 жовтня по 23 грудня 2017 року на офіційному веб-сайті Київської міської державної адміністрації у розділі «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» (http://projects.kievcity.gov.ua/) триває громадське обговорення щодо перейменування парку імені Миколи Островського в «Етнопарк «Вишиванка» у Солом’янському  районі.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт СОЛОМ’ЯНСЬКОЇ РДА.

Зміна назви сприятиме реалізації спільних проектів з громадськими об’єднаннями культурно-мистецького спрямування та національними меншинами; популяризації національної культури (проведення виставок, екскурсій, заходів з етнонаціональної тематики); залученню більшої кількості відвідувачів, учнів та студентів молоді тощо.

У разі перейменування парку імені Миколи Островського на «Етнопарк «Вишиванка» планується зробити ремонт парку в  етностилі, а саме:

територію парку прикрасити клумбами  із квіткових композицій у стилі українського орнаменту – вишиванки,  удосконалити та оформити вхідну групу, модернізувати сцену елементами орнаменту, встановити більш сучасні лави з енергонакопичуючими лампами тощо.

Для проведення фахового облаштування зеленої зони до обговорення майбутньої концепції парку здійснення було залучено професора, завідувача кафедри Київського Національного університету будівництва  і архітектури Олега Слєпцова. Надали згоду на авторську розробку концепції, проекту художнього оформлення парку в етнонаціональному стилі «Вишиванка»  головний куратор Anne de Kiev Fest Федір Баландін та відомий дизайнер-скульптор Костянтин Скритуцький  (автори реконструкції Пейзажної алеї, дитячого скверу зі скульптурами «Їжачок у тумані» та «Птахи-інтелігенти»).

Відкриття оновленого (реконструйованого) парку приурочити до Дня Вишиванки (третій четвер травня).

Довідка

Парк імені Миколи Островського – міський парк, розташований у Солом’янському районі міста Києва вздовж Повітрофлотського проспекту між вулицями Солом’янська та Преображенська. Був закладений у 1961 році. Площа парку складає 4,11 га.

У 1971 році в парку встановлено пам’ятник Миколі Островському – радянському письменнику, уродженцю України, авторові відомих романів «Як гартувалась сталь» та «Народжені бурею».

У рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у 2016 році погруддя пам’ятника Миколи Островському (Солом’янська площа, 31/33) демонтували.

Вишиванка – національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство і традиційний зв’язок поколінь. Вишита сорочка є не лише національним вбранням українців, але й з давніх-давен вважається символом та оберегом. Також  вишиванка стала не просто національним одягом, а й проявом патріотизму та національної свідомості.

Вишиванку одягали їх у свята та на щодень.

Для українця вишиванка – це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа.

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Сфальсифікована перемога Порошенка призведе до Коліївщини

Про філософа Барну, ксенофобію та куму Порошенка

Про цинізм Порошенка, дружбу з Садовим та дзвінок до Гриценка