Під Києвом побили жорстоко активіста

Сьогодні зранку в місті Вишневому під Києвом побили активіста Ігоря Гришачова, який виступає проти незаконної забудови зеленої зони по вул. Святошинській.

Про це Центру інформації про права людини повідомив адвокат Роман Титикало.

За його словами, на активіста напали близько 7-ї ранку, коли він йшов на щоденне тренування до спортзалу в житловому комплексі “Акварелі”

На підході до спортзалу несподівано підбігли двоє чоловіків та почали бити Ігоря. Припинили бити лише тоді, коли почали кричати люди.

Роман Титикало повідомив, що територію парку в 10 га по вул. Святошинській, яка за Генпланом міста належить до зеленої зони, з 2015 року намагається забудувати ТОВ “Євро 2000”. При цьому, за словами адвоката, це підприємство не має законних документів, які б дозволяли забудову.

“Рішення міської ради про відведення землі ніхто не бачив, договір оренди теж, але будівництво триває, а влада бездіє. Громада почала протидіяти цій забудові, проводить акції та пікети, подає судові позови проти забудови”, – зазначив він.

Адвокат вважає, що Ігоря Гришачова побили через його громадянську активність із протидії забудові зеленої зони. Адже він не лише бере участь у всіх акціях, а й подав власний позов. І саме цей позов проти забудови є найбільш перспективним, оскільки Ігор живе поруч із парком і його права порушені безпосередньо.

Сам активіст також вважає мотивом побиття його боротьбу проти забудови.

“У мене немає інших конфліктів, крім яскраво вираженого конфлікту із забудовником та охороною цього об’єкту. Ми отримували погрози, коли ми зупиняли рух техніки на будівництво, після того, як була прийнята ухвала суду про зупинку будівельних робіт. Представники “Азову” на камеру погрожували нам і побиттям, і зґвалтуванням жінок, щоб ми не приходили і не заважали будівництву”, – розказав Ігор Гришачов у коментарі Центру інформації про права людини.

Він також повідомив, що в результаті побиття у нього розірвана верхня губа, численні гематоми на обличчі і голові, сильний забій пальця. Також є підозра на струс мозку та ушкодження нерву ока. Наразі на забите око він не бачить. Ці травми підтверджені лікарським оглядом та рентгенами. Висновки судово-медичної експертизи, за його словами, будуть не раніше п’ятниці.

Роман Титикало також розповів, що з приводу побиття потерпілий вже звернувся до поліції і заяву внесли до реєстру досудових звернень. У п’ятницю мають повідомити перші результати розслідування – опитування свідків, відео з камер спостереження.

Утім, на думку адвоката, поліція мало зацікавлена у розслідуванні нападу. Адже представники громади вже звертались до поліції і прокуратури з приводу незаконно отриманих документів фірмою забудовником. І поліція вже могла б вчинити низку дій, які б не дали можливості здійснювати забудову. Але вона бездіє, констатує адвокат.

Він додав, що це вже не перший випадок нападу на активістів, що протидіють незаконним забудовам у Києво-Святошинському районі Київської області. Минулого року намагались залякати і журналістку Валентину Аксьонову з Софіївської Борщагівки, журналістку, активістку Ірину Федорів з Ірпеня та інших активістів й громадських діячів. Їхні справи не розслідуються.

“У нас у Святошинському районі побиття активістів стає звичної і буденною справою, а бездіяльність правоохоронних органів стимулює злочинні дії з боку цього так званого бізнесу”, – підсумував адвокат.

Згідно з Єдиним державним реєстром фізичних осіб і осіб-підприємців, ТОВ “Євро 2000” керує Підхомутний Сергій Олександрович. Станом на 3 серпня 2018 році у підприємства 126 тисяч гривень статутного капіталу.