Податківці ліквідували конвертаційний центр з оборотом понад 234 мільйони гривень

У Києві співробітники податкової міліції ліквідували конвертаційний центр з оборотом 234 мільйони гривень.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ДФС.

У ході розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) та ч. 3 ст. 27 (види співучасників) КК, була встановлена група осіб, які надавали компаніям реального сектору економіки послуги з мінімізації податкових зобов’язань та переведення безготівкових коштів у готівку.

Компанії, в тому числі імпортери, здійснювали реалізацію товарів за готівку, при цьому в документах відображався продаж цієї продукції на адресу підконтрольних організаторам схеми підприємств.

У той же час реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних організаторам схеми компаній нібито за придбані товари і послуги. Надалі гроші знімалися і за вирахуванням 11-13% передавалися замовникам незаконної послуги.

У результаті проведених обшуків було виявлено та вилучено печатки підприємств, чорнові записи, бухгалтерські та фінансово-господарські документи, а також готівку в національній та іноземній валюті.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на 6 банківських рахунків суб’єктів господарської діяльності – учасників конвертаційного центру, де заблоковано близько 150 тисяч гривень.

Наразі розслідування кримінального провадження триває.