Помер видатний тренер Анатолій Калінський

Учора на 72-му році життя помер заслужений тренер УРСР, заслужений працівник фізичної культури, тренер КДЮСШ “Артем” Анатолій Миколайович Калінський.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ФЕДЕРАЦІЯ ДЗЮДО КИЄВА.

Все життя Анатолія Миколайовича було тісно пов’язано зі становленням та розвитком українського дзюдо.

Закінчивши в 1976 році Київський державний інститут фізичної культури, він довгий час пропрацював в ньому викладачем кафедри спортивних єдиноборств. З 1984 по 1996 рік Анатолій Миколайович успішно працював зі збірною командою УРСР, а після розпаду Радянського Союзу продовжив тренерську діяльність, очолюючи чоловічу збірну команду України з 2001 по 2008 рік.

Під його керівництвом на командному чемпіонаті Європи в 2003 році в Лондоні чоловіча збірна України вперше виграла бронзові нагороди, а Роман Гонтюк двічі завойовував медалі Олімпійських ігор. Серед вихованців Анатолія Миколайовича – бронзовий призер Олімпійських ігор в Сіднеї та дворазовий призер чемпіонатів Європи в 1995 і 2000 роках Руслан Машуренко, чемпіон Європи 2009 року і срібний призер чемпіонату Європи-2012 Володимир Сорока, бронзовий призер юніорського чемпіонату світу-1994 Карен Балаян.

До останніх днів Анатолій Миколайович працював тренером в Київській обласній школі вищої спортивної майстерності та КДЮСШ “Артем”, передаючи свій безцінний досвід молодим спортсменам. За своє життя Анатолій Миколайович виховав не одне покоління достойних людей, справжніх чоловіків.

Керівництво Федерації дзюдо Києва, спортсмени та тренери висловллють глибокі співчуття з приводу смерті Анатолія Миколайовича його рідним та близьким. Світла пам’ять про Людину та Вчителя з великої літери назавжди залишиться в наших серцях.