Посадовці столичного главку поліції, майже 2 роки привласнювали премії поліцейських

Слідчими прокуратури міста Києва завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно учасників злочинного угрупування з числа фінансистів Головного управління Нацполіції міста Києва, які упродовж 2015-2017 років, діючи за попередньою змовою, привласнили близько 6 млн гривень, що призначалися на виплати премій столичним поліцейським.

 Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ.

Як встановлено досудовим розслідуванням, організована група, до складу якої увійшли службові особи управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ НП України у м. Києві, голова профспілкової організації, командир полку поліції особливого призначення ГУ НП України у м. Києві та його заступник, утворилась та діяла з часу створення нової поліції, тобто з листопада 2015 року.

Маючи доступ до інформації про наявність залишку грошових коштів у касі Головного управління Національної поліції у місті Києві, учасники злочинної групи, зловживаючи своїм службовим становищем, готували списки та розрахунково-платіжні відомості на преміювання працівників одного з полків поліції особливого призначення  ГУ НП у м. Києві.

У подальшому, з метою привласнення грошових коштів, що призначались на виплати премій поліцейським, зловмисники, відповідно до розподілених між собою функцій, видавали працівникам полку половину нарахованих премій, а решту грошових коштів привласнювали, розподіляючи між собою.

За вказаною схемою у період з кінця 2015 року по лютий 2017 рік учасники злочинної групи привласнили майже 6 млн гривень, які виділялись для працівників поліції полку особливого призначення ГУ НП у м. Києві.

За результатом проведення розслідування, яке проводилося слідчими прокуратури міста Києва у взаємодії з працівниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, 10.02.2017 нечистих на руку службовців затримали «на гарячому» після розділення чергової суми привласнених коштів у розмірі 240 тис. гривень.

На даний час обвинувальний акт відносно 5 осіб вказаного злочинного угруповання, дії яких кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, організованою групою) скеровано до суду.

Відповідно до санкції статті їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

На сьогодні всі фігуранти кримінального провадження відсторонені  від виконання службових обов’язків.

 Прес-служба прокуратури міста Києва