Про стан реформування первинної медичної допомоги у Володарському районі

3 серпня 2018 року у адмінприміщенні за адресою смт Володарка, пл.Миру, 4  відбулась нарада з питань реалізації реформи первинної медичної допомоги у Володарському районі  за участю заступника голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслава Кучера, виконуючого обов’язки голови Володарської райдержадміністрації Андрія Пентелейчука, керівника апарату райдержадміністрації Олени Гетман, заступника голови районної ради Віктора Мисника, керуючого справами виконавчого апарату районної ради Лесі Ганецької,  головного лікаря Володарської центральної районної лікарні Богдана Кравця, виконуючого обов’язки головного лікаря КНП  «Володарський ЦПМСД» Петра Стороженка, представників медичних закладів району.

В’ячеслав Кучер наголосив, що медична реформа, яка стартувала в Україні з липня, передбачає фінансування медичних закладів за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто фінансування медичних закладів залежить від кількості пацієнтів, які підписали декларації із лікарями.

«Пацієнт підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава – сплачує за його обслуговування у цього лікаря. Тому спільно маємо зробити усе для того, щоб кошти пішли за пацієнтом», – підкреслив заступник голови Київської ОДА.

Загалом, В’ячеслав Кучер відмітив належну роботу у Володарському районі щодо підписання декларацій, втім підкреслив, що зупинятися на досягнутому не варто, адже багато роботи ще попереду, та запевнив керівництво району, що з боку Київської ОДА та особисто його, як заступника голови ОДА, до функціональних обов’язків якого входить координація проведення медичної реформи у області, буде всебічна і гарантована підтримка у вирішення можливих проблемних питань цього напрямку реформ.

Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації  Андрій Пентелейчук  в свою чергу також подякував представникам медичної сфери району за проведену роботу у даному напрямку та запевнив В’ячеслава Кучера, що започаткована робота у Володарському районі і надалі триватиме з неменшою активністю.

Станом на 3 серпня 2018  укладено понад 8880  декларацій, що становить майже 52% від кількості зареєстрованого населення району. Наприкінці липня Центром первинної медико-санітарної допомоги Володарського району подано заяву до Національної Служби Здоров’я України. Наступним кроком буде укладання відповідного договору з Національною службою здоров’я.