Прокуратура Києва вимагає повернути землю екологічного комплексу Батиєвої Гори

Київська місцева прокуратура №9 у судовому порядку вимагає повернути у користування громади столиці земельну ділянку, що знаходиться на території Солом’янського ландшафтного парку та є частиною екологічного комплексу Батиєвої Гори, на якій підприємець розпочав незаконне зведення будівлі.

 Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ.

Встановлено, що на вказаній ділянці площею 0,0872 га та вартістю майже 2 млн гривень, яка розташована на вул. Роздільна,1а у м. Києві, без будь-яких дозвільних документів здійснюється будівництво об’єкту невизначеного призначення.

Не зважаючи на те, що вказана земля належить до території зелених насаджень та розташована в охоронній зоні повітряних ліній електропередач, перевірка виявила на ділянці будівельні матеріали та недобудовану двоповерхову споруду. Крім того, сама ділянка огороджена парканом та охороняється.

Оскільки, земельна ділянка є частиною екологічного комплексу Батиєвої Гори та знаходиться на території Солом’янського ландшафтного парку, який є автентичним природнім ландшафтом Києва й підпадає під дію норм Європейської ландшафтної конвенції, будь-яке будівництво на ній суворо заборонено. Крім того, відповідно до чинних містобудівних регламентів використовувати дану територію можливо лише для повсякденного відпочинку населення.

Зважаючи на грубе порушення законодавства, Київська місцева прокуратура №9 звернулась до Солом’янського райсуду з вимогою зобов’язати підприємця повернути столичній громаді земельну ділянку, привівши її в належний стан шляхом знесення самочинно збудованої  споруди.

Крім того, за фактом порушення майнових прав та інтересів громади Києва розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України (самоправство).

Прес-служба прокуратури міста Києва