Питання вартості газу для бюджетних організацій буде врегульоване до 30 листопада

​У п’ятницю КИЇВЕНЕРГО розпочало підключати до опалення заклади бюджетної сфери попри незбалансовану ціну газу для цієї категорії споживачів. Насамперед, це музеї та історичні пам’ятки, а також вищі навчальні заклади. Раніше до тепла підключили лікарні,  школи та дитсадки.  Відповідне рішення було прийнято 3.11.2017р. під час засідання постійної комісії КМДА з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під керівництвом заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.
Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КИЇВЕНЕРГО.

ПАТ «Київенерго» після набуття чинності 22.07.2017р. Постанови НКРЕКП № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» було проведено відкрите обговорення тарифів для цієї категорії споживачів та 1.09.2017р. подано необхідний пакет документів до НКРЕКП для розгляду та затвердження тарифу. Нацрегулятор не пізніше ніж через 90 календарних днів приймає рішення про зміни в тарифах для кінцевих споживачів категорій “бюджетні організації” та “інші споживачі”. Сподіваємося,  що до 30 листопада ситуацію буде врегульовано.

Нагадаємо, для потреб бюджетних організацій виробництва теплової енергії, яка використовується для обігріву й гарячого водопостачання лікарень, дитячих садків та шкіл, ціна природного газу складає 7,9 тис. грн за 1 тис. кубометрів. У той же час у тарифі на виробництво теплової енергії ціна природного газу складає 4,94 тис. грн за 1 тис. кубометрів. Виникає фінансова різниця вартості природного газу, для якої не передбачене джерело погашення. Зараз за одну добу збитки від опалення закладів соцсфери (школи, дитсадки, лікарні) складають 1,2 млн грн. До кінця цього року збиток може скласти 540 млн грн. Джерело його погашення не передбачено ні в міському, ні в державному бюджетах.