«Самопоміч» закликає депутатів Київради звернутися до президента, аби забезпечити НАБУ абсолютну незалежність

Постійна комісія Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції підтримала проект рішення столичної «Самопомочі», яким фракція пропонує звернутися до президента Петра Порошенка і голови Верховної Ради Андрія Парубія з закликом прискорити антикорупційні реформи в Україні, а також вжити невідкладних заходів, які б гарантували повну незалежність НАБУ.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyiv.samopomich.ua.

Відповідний документ за поданням депутатів Сергія Гусовського та Андрія Осадчука комісія розглянула і підтримала 17 січня.

Проект рішення столичної «Самопомочі» – результат нещодавніх подій навколо діяльності НАБУ, які були спрямовані на свідому дискредитацію роботи бюро. Мова йде про протистояння Генеральної прокуратури України та НАБУ, спроби тиску на бюро через непрозору процедуру призначення аудитора, спроби втручання в його роботу, постійну публічну дискредитацію структури з боку окремих депутатів, чиновників і деяких експертів тощо. Разом із тим, попри опір правлячих еліт, молодому антикорупційному органу України вдалося досягти чималих здобутків у боротьбі з корупцією. Схвальні відгуки про результати діяльності НАБУ отримало не лише від громадянського суспільства України, а й депутатів Європарламенту, Світового банку і «Групи держав проти корупції» Ради Європи (GRECO) представництв іноземних держав в Україні.

«На сьогодні НАБУ здійснює розслідування кримінальних правопорушень, збитки від яких складають 87,2 млрд. грн., розширюється й перелік високопосадовців, які стають фігурантами розслідувань (18 народних депутатів, 17 суддів, семеро керівників органів виконавчої влади та двоє керівників правоохоронних органів)», – прокоментував проект рішення Сергій Гусовський.

Автори звернення переконані: успіхи детективів НАБУ повинні гуртувати навколо себе всі прогресивні сили в Україні, а органи влади повинні сприяти такій діяльності всіма допустимими засобами.

«Ми є свідками непростої ситуації з розвитком і функціонуванням антикорупційної структури в Україні. Ми є свідками ситуативного колапсу майже всіх їх провідних ініціатив. На думку експертного середовища і партнерів України, НАБУ залишається одним з небагатьох більш-менш успішних органів протидії корупції, а тому важливо, щоб представники столичної громади висловили свою підтримку їх ініціатив і стали на захист бюро», – заявив під час засідання комісії Андрій Осадчук.

Нагадаємо, депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський та Андрій Осадчук також підготували ПРОЕКТ РІШЕННЯ, у якому йдеться про звернення до президента України та Верховної ради з вимогою якнайшвидше забезпечити формування Вищого антикорупційного суду в країні. Цей документ уже розглянули члени постійних комісій Київради і нині його включено до порядку денного чергового пленарного засідання.