Сьогодні столична підземка святкує день народження

Зокрема, рівно 57 років свої двері для пасажирів відрило метро Києва.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ТИПИЧНИЙ КИЕВ.

6 листопада 1960 року запустили одразу п’ять станцій – “Дніпро”, “Арсенальна”, “Хрещатик”, “Університет” і “Вокзальна”.
Вже за три роки було відкрито ще дві станції “червоної лінії” – “Політехнічний інститут” та “Шулявська”, яка тоді називалася “Завод “Більшовик”.

Ну а далі пішло-поїхало. Вже у 1965 році відкривають міст через Дніпро і одразу три станції на Лівому березі: “Гідропарк”, “Лівобережна” і “Дарниця”.

За перші 12 років столичний метрополітен перевіз мільярд пасажирів.

У 1976 році запускають “синю” гілку метро. Перші три станції тут були: “Майдан Незалежності”, “Поштова площа” і “Контрактова площа”.

У 1980 році метрополітен дістався спального району Оболонь. Того року були запущені одразу три станції: “Тараса Шевченка”, “Петрівка” і “Оболонь”.
У 1989 році у столиці відривається третя гілка метро – “Сирецько-Печерська”.
Того року були відриті станції: “Золоті ворота”, “Палац спорту” і “Кловська”.
У 1992 році введено у експлуатації ще один міст по якому курсує метро – Південний. Того ж року відкриваються дві станції на лівому березі – “Осокорки” і “Славутич”.

Загалом за роки існування столичного метро у середньому раз на рік відривалася одна станція підземки. Втім, останнім роками цей графік дещо збився, адже остання станція метро відкривалася ще у 2013 році.

Нагадаємо, що наразі у столиці налічується 52 станції метрополітену і цей вид транспорт залишається найбільш швидким і зручним для киян.