Столична прокуратура оскаржила рішення суду, який надав іноземцю право власності на житловий будинок у Києві

Прокуратура міста Києва оскаржила в апеляційному порядку рішення Солом’янського районного суду м. Києва, який визнав за громадянином В’єтнаму право власності на багатоповерховий житловий будинок повул. Нововокзальній у Солом’янському районі, у тому числі на 243 квартири у ньому.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ПРОКУРАТУРУ МІСТА КИЄВА.

У липні 2017 року прокуратура звернулася до районного суду із позовом, у якому вимагала зобов’язати вказаного іноземного громадянина провести за власний рахунок перебудову самочинно збудованого об’єкту, шляхом його приведення до поверховості, встановленої законодавством.

Позов мотивовано тим, що відповідно до Генерального плану міста Києва та земельного законодавства будівництво на вказаній ділянці дозволено лише малоповерхових садибних будинків (не більше 4 поверхів).Крім того, за клопотанням прокуратури ухвалою суду заборонено проведення будь яких будівельних робіт за вказаною адресою.

Водночас, не дочекавшись ухвалення рішення по цій справі, рішенням іншого судді Солом’янського районного суду міста Києва з порушенням містобудівного на земельного законодавства за іноземним громадянином визнано право власності на вказаний житловий будинок та квартири у ньому.

Категорично не погоджуючись з позицією районного суду та враховуючи можливе порушення інтересів майбутніх власників квартир, столичною прокуратурою вказане незаконне рішення оскаржено до Апеляційного суду м. Києва.