Столиця святкуватиме День Дніпра

7 липня киян запрошують на щорічне міське свято – День Дніпра, яке розпочнеться о 10:00 прямою трансляцією «Історичного перепливу Дніпра». Таку ініціативу Державного агентства водних ресурсів України підтримано розпорядженням КМДА із метою виховання культури бережливого ставлення до найбільшої в Україні та третьої за величиною річки Європи.

Участь у перепливі можуть взяти всі охочі різного віку. Триватиме він із Труханового острова біля Паркового мосту до набережної біля Поштової площі (причал 14). Переможцям вручать цінні подарунки та нагороди. Зареєструватися можна за посиланням: https://sportevent.com.ua/events/historical-swim-dnipro2018/, або безпосередньо на місці старту.

Також відвідувачів очікуватимуть відеотрансляція «Дніпро єднає» (вітання від білоруських колег), танцювальний флешмоб «Dnipro-dance», виставки дитячих малюнків «Мальовничий Дніпро» і фото «Дніпро різноманітний», селфі-зона, а для дітей – конкурси, аквагрим, аніматори та інші розваги.

Крім того, у рамках Дня Дніпра-2018 триває кампанія проти застосування пральних порошків, які містять фосфати або фосфонати, у рамках якої оголошено конкурс «Мій улюблений пральний порошок – без вмісту сполук фосфору».

Довідково.
У першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра – однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю). Свято започатковано у 2003 році, щоб привернути увагу до екологічних проблем цієї водної артерії.
Офіційна дата проведення Дня Дніпра на законодавчому рівні не встановлена, однак, у різних країнах та містах цей день відзначається, як правило, у першу суботу липня. Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення, що проживає на берегах річки, неможливо.
Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України — довжина його русла в межах цієї країни становить 1121 кілометр, площа басейну — 286 тисячі квадратних кілометра. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ — столиця України. Невипадково українці вважають Дніпро своєї головною водною артерією: він постачає водою близько 70 відсотків населення країни.
В околицях водосховищ Дніпра створені природно-заповідні території, які допоможуть зберегти природні багатства водоймищ. До них належать регіональний ландшафтний парк “Кременчуцькі плавні”, заказники загальнодержавного значення: орнітологічний “Святилівський”, ландшафтні “Сулинський”, “Лучківський” і “Білецьківські плавні”.
Інформацію підготовлено віділом з питань інформаційної політики за матеріалами old.kyivcity.gov.ua та Державного агенства водних ресурсів України