Столиця збереже понад 800 млн грн на рік

Учора на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення щодо реструктуризації залишку місцевого боргу за місцевими зовнішніми запозиченнями. Йдеться про суму в 101,2 мільйони доларів. Це борг 2005 року із ставкою 8% річних.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КИЇВРАДУ.

«Перемовини щодо реструктуризації цієї суми відбувалися протягом 2016-2017 років. В результаті місту вдалося домовитися з кредиторами. Основні умови – відсоткова ставка по зазначеним облігаціям буде 7,5% річних. Погашення зазначеної суми боргу буде відбуватися чотирма рівними частинами: два платежі у 2021 році, стільки ж у 2022-му. Таким чином загальна сума в 101,2 мільйони доларів буде розкладена на 4 платежі, що зменшить пікові навантаженні при поверненні зовнішнього боргу», – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

За його словами, така реструктуризація зовнішнього боргу допоможе економити місту на обслуговуванні позики понад 800 мільйонів гривень щороку.

Нагадаємо, у 2015 році на рівні держави відбулась реструктуризація зовнішніх запозичень, як країни, так і міста Києва. На момент проведення реструктуризації, столиця мала зовнішній борг у сумі 250 і 300 мільйонів доларів. Це запозичення 2005 року і 2011 року відповідно. Частину зовнішніх зобов’язань Києва вдалося реструктуризувати. Однак, питання боргу сумою 101,2 мільйонів доларів залишалося невирішеним.

Рішення щодо реструктуризації місцевих зовнішніх запозичень сьогодні підтримали 63 депутати.