Стоматологічні лікарні Києва об’єднають в КП «Київська стоматологія»

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення «Про створення комунального некомерційного підприємства «Київська стоматологія».

Повідомляє сайт КИЇВ СЬОГОДНІ з посиланням на сайт Київської міської ради.

Рішення передбачає злиття стоматологічних закладів охорони здоров’я Києва та утворення на їх базі комунального підприємства «Київська стоматологія».

Наразі стан матеріально-технічного забезпечення стоматологічних лікарень столиці знаходиться в критичному стані.  Зокрема, критичною є зношеність стоматологічного обладнання в лікувальних закладах Києва, близько 70% обладнання підлягає заміні. Недостатнім також є оснащення таких лікарень діагностичним та фізіотерапевтичним обладнанням.

“На сьогодні ми можемо констатувати, що система надання стоматологічної допомоги є малоефективною, що знижує якість надання медичних послуг, а відтак і їхню доступність. Коштів вистачає лише на заробітну плату персоналу та на комунальні послуги закладів. Фінансування видатків на вироби медичного призначення, медичну техніку, стоматологічні матеріали та на лікарські засоби наразі відсутнє в достатньому обсязі. Лише 5% закладених коштів йдуть на медикаментозне забезпечення. В нинішніх умовах лікарні позбавлені ресурсів та фінансової самостійності для того, аби фінансово мотивувати працівників», – зазначила директор Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київради (КМДА) Валентина Гінзбург.

Відповідне рішення допоможе оптимізувати існуючу мережу лікувально-профілактичних закладів Києва, покращити рівень надання медичних послуг та підвищити стоматологічне здоров’я киян, поліпшити матеріально-технічне забезпечення лікарень та їх персоналу.

Відповідно до документу, КП «Київська стоматологія» буде утворена на базі 14 діючих стоматологічних медичних закладів.

Рішення підтримали 65 депутатів.