Третя дитяча смерть від менінгіту: батьки панікують і не віддають дітей у садочок

У Києві зафіксували ще одну смерть від менінгіту. Від менінгіту померла 2-річна дитина. Третій смертельний випадок цього року в столиці шокував стрімкістю розвитку хвороби.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ посилаючись на сайт ТСН.

Батьки відмовилися приводити дітей у садочок, де сталася трагедія. Налякані смертю Мілани дорослі не дослухаються до пояснень завідувачки Інни Короткої. «Жодного дня не пропускала, не хворіла, була щаслива, йшла додому весела, щаслива», – пригадує вона. Температура в дитини підскочила увечері, батьки звернулися до медиків, проте за шість годин дівчинка померла в лікарні.

Столичні медики, котрі намагалися врятувати дитяче життя, відмовляються коментувати ситуацію, натомість педіатр приватної клініки пояснює, що така смерть від менінгіту цілком можлива. «Найчастіше причиною такої смерті є агресивний перебіг інфекції, котрий, на жаль, лікарями не контролюється. Від цього можна померти протягом десяти годин і не мати діагнозу», – пояснила Ганна Горбань.

Медики нагадують, що менінгіт – це запальний процес в оболонках спинного і головного мозку. Перші симптоми нагадують грип чи ГРВІ: висока температура, біль, інколи нудота. Єдиним дієвим попередженням проти небезпечної недуги є щеплення, проте вакцина на території України навіть не зареєстрована.

Тим часом кількість захворювань на менінгіт зростає. Цьогоріч уже захворІли 237 українців. «По Києву це вже третій летальний випадок. Перший летальний випадок в травні – дитині чотири місяці, другий випадок в липні – це дитина чотири роки», – розповів керівник лабораторного центру Сергій Чумак.Інфекціоністи взяли аналізи у всіх дітей та дорослих, які контактували з померлою дитиною, тож за три дні мають виявити ймовірних носіїв бактерії.